Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od piątku przyjeżdżający do Anglii będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa

Od piątku przyjeżdżający do Anglii będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa

Od piątku wszyscy podróżni chcący wjechać do Anglii będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa przed wpuszczeniem do kraju.

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadzi wymóg okazywania, przez wszystkie osoby przybywające z zagranicy, negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem.


Będzie miało to zastosowanie do osób podróżujących samolotem, promem i pociągiem.

Wszystkie osoby, które nie zastosują się do nowych zasad, zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 GBP.

Wcześniej media podawały, że obywatele Wielkiej Brytanii i osoby mieszkające tu na stałe będą zwolnione z tego obowiązku, jednak teraz potwierdzono, że wszyscy podróżni, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, będą musieli okazać negatywny wynik testu.


Minister transportu Grant Shapps powiedział, że niezależnie od wyniku testu wszyscy pasażerowie przybywający z krajów, które nie znajdują się na rządowej liście korytarzy podróży, nadal będą musieli izolować się przez 10 dni.

Ministerstwo Transportu ma nadzieję, że wprowadzenia nowych zasad pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się nowych wariantów COVID-19, takich jak te występujące w Danii i RPA.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że ta sama zasada wejdzie w życie również w Walii i Szkocji, jednak jeszcze nie została jeszcze potwierdzona data dla tych krajów.

wtorek, 12 stycznia 2021 12:37
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Welcome to the Brexit” Celnicy w Holandii skonfiskowali kanapki brytyjskim kierowcom
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson widziany na rowerze 11 km od domu – Czy premier złamał własne zasady?