Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 30-latka ukarana grzywną za opublikowanie zdjęć pustych korytarzy szpitalnych

30-latka ukarana grzywną za opublikowanie zdjęć pustych korytarzy szpitalnych

Kobieta twierdząca ze Covid to mistyfikacja, która udała się do szpitali, aby sfilmować puste korytarze szpitalne i opublikowała materiał w mediach społecznościowych, została ukarana grzywną przez policję.

30-letnia kobieta została ukarana grzywną w wysokości 200 funtów za przesłanie zdjęć i filmów z kilku szpitali, co „wywołało niepokój społeczny” - poinformowała policja z Portsmouth.

Rzecznik Western Sussex Hospitals NHS Foundation Trust, który prowadzi szpitale w West Sussex, skrytykował twierdzenia mówiące, że szpitale są puste, mówiąc: „To nieprawda i jest to brak szacunku dla wszystkich pacjentów i rodzin dotkniętych przez Covid, a także dla naszego personelu, który pracuje niezwykle ciężko w bardzo trudnych okolicznościach”.


Rzecznik podkreślił, że oddziały covidowe nie znajdują się na szpitalnych korytarzach.

„Musimy podkreślić, że zdjęcia pustych korytarzy nie oznaczają, że nasze oddziały i oddziały intensywnej terapii są puste” – dodał.

Policja z Portsmouth  napisała w poście na Facebooku: „Niektórzy z was widzieli relacje osób uczęszczających do lokalnych szpitali, fotografujących te części szpitala, które nie znajdują się na pierwszej linii w walce z Covid-19 i wykorzystujących te zdjęcia, aby sugerować innym, że szpitale nie są przeciążone.

Te działania wywołały niepokój w społeczności i otrzymaliśmy szereg telefonów zgłaszających posty.

30-letnia kobieta została ukarana grzywną w wysokości 200 funtów za przesłanie zdjęć i filmów z kilku szpitali”.

Wcześniej w Birmingham trzech mężczyzn sfilmowało siebie podczas zwiedzania korytarzy szpitalnych bez masek i chwalenia się swoją „odwagą”, jednocześnie określając siebie jako „wojowników”.


Premier Wielkiej Brytanii odnosząc się do tego zajścia, powiedział, że ludzie, którzy uważają, że pandemia koronawirusa to mistyfikacja, muszą „dorosnąć”.

Przemawiając w zeszłym tygodniu na konferencji prasowej w Downing Street, powiedział: „Ludzie, którzy stoją przed szpitalami i mówią, że Covid to mistyfikacja i tego rodzaju rzeczy, muszą dorosnąć”.

Boris Johnson dodał, że na NHS jest wywierana duża presja i wszyscy muszą zrobić wszystko, aby chronić służbę zdrowia i życie ludzi.

Również dyrektor generalny NHS, odniósł się do twierdzeń w Internecie o tym, że oddziały szpitalne są puste.

Sir Simon Stevens powiedział: „Po prostu powiedzmy to wprost, kiedy ludzie mówią, że szpitale są puste, to jest to kłamstwo”.

„Jeśli ktoś zakradnie się do pustego korytarza szpitalnego o godzinie 9 wieczorem i sfilmuje jeden korytarz, a następnie opublikuje to w mediach społecznościowych, twierdząc, że to dowodzi, że szpitale są puste, a cała pandemia jest mistyfikacją, to jest odpowiedzialny za śmierć ludzi, którzy umrą przez to, że ktoś uwierzy w te bzdury”.

„Jest to też zniewaga dla pielęgniarek wracających do domu po 12 godzinach pracy, w trudnych warunkach, na oddziałach intensywnej terapii” - powiedział Sir Simon Stevens.

„Nie ma nic bardziej demoralizującego niż powielanie tego rodzaju bzdur”  - dodał.


W Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższy dzienny wzrost liczby śmiertelnych ofiar koronawirusa od początku pandemii.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 1564 zgony spowodowane Covid-19.

W szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 36 489 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 3 496 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 4 253 osoby chore na COVID-19.

czwartek, 14 stycznia 2021 10:24
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Terrorysta, który zamordował trzy osoby w parku w Reading skazany na dożywocie
 Czytaj następny artykuł:
Polak oskarżony o gwałt i morderstwo pijanej i bezbronnej studentki – ruszył proces „rzeźnika z Hull”