Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Lockdown w Wielkiej Brytanii może potrwać do jesieni

Lockdown w Wielkiej Brytanii może potrwać do jesieni

Lockdown w Wielkiej Brytanii może potrwać nawet do jesieni, ponieważ nowy wariant sprawia, że ​​walka z pandemią jest trudniejsza, ostrzegł ekspert SAGE.

Profesor Neil Ferguson powiedział, że złagodzenie restrykcji będzie „procesem stopniowym”.

„Nikt nie przewidział pojawienia się nowego wariantu koronawirusa, ale on bez wątpienia utrudni złagodzenie ograniczeń, ponieważ jest znacznie bardziej zaraźliwy” – dodał.


Według Neila Fergusona łagodzenie restrykcji biedzie stopniowe i może być procesem trwającym do jesieni.

Ferguson powiedział w BBC, że po wprowadzeniu 3 ogólnokrajowego lockdownu widać oznaki stabilizacji: „Wygląda na to, że szczególnie w Londynie i kilku innych regionach południowo-wschodniej i wschodniej Anglii przyjęcia do szpitali ustabilizowały się, choć trudno powiedzieć, czy spadają”.

„Trzeba powiedzieć jasno, że nie wszędzie jest to widoczne — zarówno liczba przypadków, jak i liczba przyjęć do szpitali, rośnie w wielu innych regionach” — dodał, stwierdzając, że jest „o wiele za wcześnie”, aby dokładnie określić, kiedy liczba zakażeń spadnie.

Neil Ferguson był głównym doradcą rządu w dziedzinie epidemiologii, gdy wprowadzono lockdown w marcu.

Poprzednie prognozy Fergusona odegrały kluczową rolę w zmianie strategii przez premiera Borisa Johnson i wprowadzeniu, wzorem większości innych państw europejskich, radykalnych restrykcji, mających na celu zwiększyć dystans społeczny.

Neil Ferguson, epidemiolog i profesor biologii matematycznej z Imperial College London przekonywał wtedy premiera Borisa Johnsona do wprowadzenia bardziej drakońskich metod w walce z koronawirusem.


Po wprowadzeniu pierwszego lockdownu Neil Ferguson, stwierdził, że restrykcje w Wielkiej Brytanii powinna obowiązywać do czerwca, wtedy poluzowanie restrykcji nastąpiło dopiero na początku lipca.

Przed wprowadzaniem drugiego lockdownu, gdy jeszcze nie było nowego wariantu koronawirusa Neil Ferguson, naciskał też, żeby rząd poszedł jeszcze dalej i zamknął szkoły, przynajmniej dla starszych uczniów.

Również inna ekspertka ds. Zdrowia, Susan Hopkins z Public Health England (PHE), powiedziała dziś, że ten trudny okres w Anglii potrwa przynajmniej do Wielkanocy.

Nalegała, też, aby ludzie „kontynuowali” stosowanie zasad lockdownu pomimo wprowadzania szczepionek.

czwartek, 14 stycznia 2021 16:15
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zakazuje wjazdu dla podróżnych z 16 krajów. Wszystko przez nowy wariant koronawirusa w Brazylii
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna poszukiwany w związku z morderstwem Polki, której ciało znaleziono w walizce — mógł uciec do Niemiec