Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szkoły w Anglii prawdopodobnie będą zamknięte do Wielkanocy

Szkoły w Anglii prawdopodobnie będą zamknięte do Wielkanocy

Według brytyjskich mediów ministerstwo edukacji obawia się, szkoły mogą pozostać zamknięte do świąt wielkanocnych, co oznacza, że dzieci spędzą kolejne trzy miesiące z dala od klas.

Pomimo że Wielka Brytania odnotowała spadek liczby przypadków koronawirusa, szefowie szkół są przekonani, że miliony uczniów prawdopodobnie będzie się uczyć w domu do początku kwietnia.

Oznacza to, że uczniowie będą mieli prawie rok przerwy w nauce.


Boris Johnson początkowo nakazał zamknięcie szkół do połowy lutego w celu powstrzymania rosnących zakażeń koronawirusem, ale od tego czasu odmówił podania czy dzieci wrócą do szkół po przerwie w połowie semestru.

Obawy związane z kwietniowym powrotem do szkół wzrosły, gdy minister spraw zagranicznych Dominic Raab ostrzegł w weekend, że rząd najwcześniej w marcu rozważy zniesienie ograniczeń w Anglii.

Natomiast minister zdrowia Matt Hancock zapytany, czy szkoły również wtedy zostaną ponownie otwarte w marcu, powiedział „musimy obserwować dane”, dodając, że wszystko będzie zależało od liczby zgonów, presji na NHS i wdrażania szczepionek, a także od tego, czy nie pojawią się żadne nowe warianty koronawirusa.

Rząd jest naciskany przez część niezadowolonych torysów, którzy zażądali wczoraj pilnego stworzenia planu znoszenia restrykcji.

W międzyczasie źródła rządowe powiedziały Daily Mail, że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, kiedy szkoły zostaną ponownie otwarte, jednak szkoły powinny być otwarte jako pierwsze.


Również premier wielokrotnie obiecał, że ponowne otwarcie szkół będzie jego priorytetem po złagodzeniu lockdownu — ale nigdy nie podał daty, kiedy to nastąpi.

Natomiast Steve Chalke, szef sieci akademii Oasis, która prowadzi 48 szkół w całym kraju, powiedział: „Nie sądzę, aby szkoły otworzyły się ponownie przed Wielkanocą. Myślę, że dzieci opuszczą również drugą połowę semestru”. 

Dodał, że wielu nauczycieli obawia się złapania koronawirusa w szkole i będzie czuć się „bezpieczniej” i „pewniej”, gdy zrobi się cieplej,  bo dzieci będą mogły częściej wychodzić z klasy.

wtorek, 19 stycznia 2021 10:00
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poddał się samoizolacji do niedzieli
 Czytaj następny artykuł:
Eurostar może zbankrutować – z powodu pandemii liczba pasażerów spadła o 95%