Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ponad 30 pasażerów ukaranych mandatem 500 funtów za brak testu, następnie wpuszczonych do UK

Ponad 30 pasażerów ukaranych mandatem 500 funtów za brak testu, następnie wpuszczonych do UK

Ponad 30 pasażerów linii lotniczych zostało ukaranych grzywną w wysokości 500 funtów, po przybyciu do Wielkiej Brytanii, za nieposiadanie ważnego negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Od wczoraj obowiązuje konieczność okazywania negatywnych wyników testów podczas przyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził wymóg okazywania, przez wszystkie osoby przybywające z zagranicy, negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem.


Ma to zastosowanie do osób podróżujących samolotem, promem i pociągiem.

Wszystkie osoby, które nie zastosują się do nowych zasad, zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 GBP.

Pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad na londyńskim lotnisku Heathrow funkcjonariusze Straży Granicznej ukarali ponad 30 osób, które nie miały ważnych negatywnych testów – podaje Mail Online.

Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzają, czy każdy pasażer przybywający do Wielkiej Brytanii ma ważny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.


Pasażerowie, którzy nie mają testu, są karani grzywną w wysokości 500 funtów za nieprzestrzeganie zasad, jednak potem i tak są wpuszczani do kraju.

Oznacza, że ​​dziesiątki osób z Covid-19 mogły zostać wpuszczone do Wielkiej Brytanii od czasu obowiązywania zasad.

Niezależnie od wyniku testu wszyscy pasażerowie będą musieli izolować się przez 10 dni. Ci, którzy naruszą te przepisy, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 10 000 funtów.

Grzywny za brak negatywnego testu są wydawane w postaci stałych mandatów, które nie są odnotowywane w rejestrze karnym.

Jak podaje Mail Online, wielu podróżnych bez testów nie jest wpuszczanych na pokład samolotu, jednak jest to zależne od obsługi lotniska i miejsca, z którego zaczynają podróż.


Niektóre z ukaranych wczoraj osób miały testy wykonane więcej niż 72 godziny przed wylotem, a niektóre miały zły rodzaj testu. Były też takie osoby, które planowo miały przylecieć przed wprowadzaniem nowych przepisów, ale przełożono ich lot.

Z powodu sprawdzania negatywnych testów, w hali imigracyjnej Heathrow utworzyły się duże kolejki, niektórzy podróżni czekali około godziny.

Według świadków mimo tego, że personel lotniska instruował przybyłych, aby zachowywali odległość (2 m) od siebie, podróżni tłoczyli się obok siebie w kolejkach.

wtorek, 19 stycznia 2021 13:12
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Bojkot obostrzeń w Polsce. Kolejni przedsiębiorcy otwierają lokale i stoki pomimo lockdownu
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poddał się samoizolacji do niedzieli