Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Johnson prosi Londyńczyków, aby zostali w domu, bo szpitale zbliżają się do punktu krytycznego

Johnson prosi Londyńczyków, aby zostali w domu, bo szpitale zbliżają się do punktu krytycznego

Premier wezwał londyńczyków do pozostania w domu, ponieważ liczba osób leczonych z powodu koronawirusa, w stołecznych szpitalach, osiągnęła rekordowy poziom.

Najnowsze dane z NHS England pokazują, że wczoraj rano w londyńskich szpitalach przebywało 7917 pacjentów chorych na Covid-19.

Jest to o 2716 więcej niż w szczytowym okresie w pierwszej fali pandemii w kwietniu.


Najwyższa liczba przyjęć odnotowana podczas pierwszej fali miała miejsce 9 kwietnia ubiegłego roku, kiedy w szpitalach przebywało 5 201 osób.

Wczoraj na do respiratorów w szpitalach w Londynie podłączonych było 1220 osób, podczas pierwszej fali epidemii w najwięcej -1057 osób - było podłączonych 10 kwietnia.

W związku z niepokojącymi liczbami Boris Johnson wystosował nowy apel, wzywając londyńczyków do przestrzegania zasad, które zapobiegną nadmiernemu przeciążeniu NHS.

Premier powiedział Evening Standard : „Ponieważ liczba przypadków koronawirusa jest ciągle wysoka i alarmująca liczba osób wciąż przebywa w szpitalach w całym Londynie, wszyscy powinni pozostać w domu, aby chronić NHS i ratować życie”.

„Wiem, jakie to trudne, ale tym razem stawka jest zbyt wysoka” - dodał.


Również Dr Alison Pittard, dziekan Wydziału Intensywnej Terapii ostrzegła, że nie tylko w Londynie, ale w całej Anglii szpitale mają problemy z radzeniem sobie z liczbą pacjentów.

Według danych z 14 stycznia w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywało 37 475 pacjentów chorych na Covid-19, z czego 3 789 było podłączonych do respiratora.

Tego dnia do szpitala przyjęte zostały 3984 osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

wtorek, 19 stycznia 2021 15:19
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Najwięcej zgonów od początku pandemii w Wielkiej Brytanii. Odnotowano aż 1610 zgonów z powodu Covid-19
 Czytaj następny artykuł:
Bojkot obostrzeń w Polsce. Kolejni przedsiębiorcy otwierają lokale i stoki pomimo lockdownu