Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nowe zasady dotyczące kwarantanny. Za kłamstwo będzie grozić do 10 lat więzienia

Nowe zasady dotyczące kwarantanny. Za kłamstwo będzie grozić do 10 lat więzienia

Wielka Brytania zaostrzy przepisy na przejściach granicznych. Wprowadzono dodatkowe testy. Osobom, które złamią przepisy, grożą wysokie grzywny i kary do 10 lat więzienia.

Po wielu dniach opóźnienia i sprzeczkach z firmami hotelarskimi Minister Zdrowia ostatecznie potwierdził niektóre szczegóły programu kwarantanny hotelowej.

Dodatkowo Matt Hancock w parlamencie przedstawił nowe informacje na temat kwarantanny dla wszystkich osób przyjeżdżających z krajów nieznajdujących się na czerwonej liście i odbywających izolację w domach.


Obywatele i mieszkańcy Wielkiej Brytanii powracający z krajów wysokiego ryzyka epidemiologicznego, od 15 lutego będą musieli się poddać kwarantannie w hotelach — ogłosił w czwartek wieczorem brytyjski rząd.

Kwarantanna hotelowa dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii będzie kosztować 1750 funtów od osoby, ogłosił dziś Matt Hancock.

Przed podróżą trzeba będzie dokonać rezerwacji w systemie internetowym. Za pobyt w hotelu, transport i badania trzeba zapłacić 1750 funtów.

Wszystkim osobom, które skłamią i zatają fakt, że przybyli z kraju znajdującego się na czerwonej liście będzie grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat.

- Każdy, kto skłamie w formularzu i spróbuje zataić, że był w kraju znajdującym się na czerwonej liście w ciągu 10 dni przed przyjazdem, będzie podlegał karze więzienia do 10 lat — zapowiedział Hancock.

Natomiast za niepoddanie kwarantannie w wyznaczonym hotelu będzie grozić grzywna w wysokości od 5000 funtów do 10 000 funtów.


Po przekroczeniu granicy podróżni z państw znajdujących się na czerwonej liście będą przewożeni do wyznaczonych hoteli.

Do tej pory brytyjski rząd podpisał umowę z 16 hotelami, które są w stanie udostępnić 4600 pokoi.

Kwarantanna w hotelach będzie dotyczyć osób przyjeżdżających z 33 państw z czerwonej listy - 13 krajów Ameryki Południowej, 17 krajów Afryki, a także Portugalii, Panamy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Będzie ona dotyczyć wyłącznie obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz mieszkańców Wielkiej Brytanii, ponieważ obowiązuje zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii, innych osób z tych krajów.

Matt Hancock zapowiedział również zmiany dla wszystkich podróżnych przyjeżdżających z krajów spoza czerwonej listy, w tym z Polski.

Hancock powiedział w parlamencie, że każdy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będzie musiał przejść trzy testy na obecność koronawirusa, aby mieć pewność, że nie jest zakażony.

Najpierw potrzebny będzie negatywny wynik testu wykonanego 72 godzin przed podróżą, tak jak jest obecnie.


Dodatkowe testy będą dotyczyć osób izolujących się w domu, a także poddawanych kwarantannie w hotelach – muszą być wykonane w drugim i ósmym dniu ich 10-dniowego okresu kwarantanny.

Testy będą obowiązkowe, a za niewykonanie pierwszego testu będzie nałożona nowa kara w wysokości 1000, natomiast za nieprzystąpienie do drugiego obowiązkowego testu kara w wysokości 2000 funtów.

Dodatkowo osoby, które nie wykonają obowiązkowych testów, będą musiały odbyć kwarantannę przez 14 dni, a nie przez 10.

wtorek, 09 lutego 2021 13:50
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Podróż do Szkocji z zagranicy, tylko po zapłaceniu 1750 funtów i odbyciu kwarantanny w hotelu
 Czytaj następny artykuł:
Polak otworzył restaurację mimo zakazu. Podczas szarpaniny z policjantem, został uderzony w twarz