Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kiedy koniec lockdownu w Wielkiej Brytanii?

Kiedy koniec lockdownu w Wielkiej Brytanii?

Właściciele firm i środowiska biznesowe naciskają na premiera Borisa Johnsona, by otworzył gospodarkę.

Ponieważ pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już ponad 15 mln Brytyjczyków, czyli prawie 1/4 populacji, otwarcia gospodarki domaga się coraz większa rzesza właścicieli firm.

22 lutego premier ma złożyć oświadczenie w Izbie Gmin, w którym przedstawi plan działania i łagodzenia zasad wprowadzonych podczas lockdownu.


Według wcześniejszych zapowiedzi lockdown może zostać zniesiony najwcześniej 8 marca, jako pierwsze miałyby zostać otwarte szkoły.

Później w ramach stopniowego łagodzenia działalność mogłyby wznowić wszystkie nieistotne sklepy, a na końcu puby i restauracje.

Premier zapowiedział, że rząd zamierza przedstawić plan stopniowego wychodzenia z lockdownu, zastrzegł, że plan jest uzależniony od postępu w programie szczepień, obciążenia publicznej służby zdrowia oraz od tego, czy spadać będzie liczba osób umierających z powodu COVID-19.

Liczba zakażeń i zgonów w Wielkiej Brytanii spada, wczoraj odnotowano 258 nowych zgonów z powodu Covid-19 – najmniej od 26 grudnia.


W niedzielę po południu brytyjski rząd podał też, że w ciągu ostatniej doby wykryto 10 972 nowe zakażenia koronawirusem, co jest najmniejszą liczbą od 2 października zeszłego roku.

Minister zdrowia Matt Hancock studzi jednak te żądania zniesienia lockdownu, podkreślając, że liczba zgonów z powodu Covid-19 oraz przyjęć do szpitala pacjentów w ciężkim stanie jest wciąż zbyt wysoka.

Wczoraj minister spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział, że rząd dąży do tego, aby dzieci wróciły do ​​szkół od 8 marca, jednak jeszcze nie podjęto ostatecznej decyzji.

poniedziałek, 15 lutego 2021 10:43
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Meghan i Harry spodziewają się drugiego dziecka
 Czytaj następny artykuł:
Tylko jedna na sto osób odmówiła szczepienia przeciw Covid w UK