Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rishi Sunak przyznał, że łagodzenie lockdownu może zostać opóźnione

Rishi Sunak przyznał, że łagodzenie lockdownu może zostać opóźnione

Rishi Sunak powiedział, że przedłużył program urlopowy furlough o kolejne sześć miesięcy, ponieważ „sytuacja może się zmienić”, jeśli chodzi o łagodzenie restrykcji Anglii.

Wczoraj Minister finansów zapowiedział, że furlough zostanie przedłużony do końca września, czyli będzie trwał jeszcze trzy miesiące po dacie 21 czerwca, kiedy według planu premiera mają wygasnąć wszystkie restrykcje.

Przemawiając dziś rano, Sunak powiedział, że zrobiono to w celu uwzględnienia bardziej ostrożnych prognoz na, to kiedy lockdown może się całkowicie zakończyć.


Oznacza to, że rząd bierze pod uwagę przedłużenie restrykcji poza zapowiadaną datę 21 czerwca.

Zapytany w ITV w programie „Good Morning Britain”, dlaczego konieczne było utrzymanie programu furlough po czerwcu, minister finansów powiedział: „Zrobiliśmy to z kilku powodów. Chciałem, żeby ludzie mieli pewność, że planujemy dalej niż przewidywane zakończenie lockdownu, ponieważ wszystko może się zmienić”.

„Chcieliśmy przyjąć najbardziej ostrożny scenariusz dotyczący łagodzenia ograniczeń — miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, bo robimy duże postępy” - powiedział.

Rishi Sunak dodał, że drugim powodem jest to, że nawet po wygaśnięciu ograniczeń firmy nadal będą potrzebowały czasu na odbudowę i powrót do poprzedniego stanu, dlatego ważne jest, aby zapewnić im dodatkową pomoc.

Program pomocy dla gospodarki, który ma przede wszystkim uratować miejsca pracy został wprowadzony pod koniec marca zeszłego roku, podczas pierwszego całkowitego lockdownu Wielkiej Brytanii.


Według najnowszego ogłoszenia ministra finansów program pomocy, który od momentu powstania chronił ponad 11 milionów miejsc pracy, będzie obowiązywał przez kolejne sześć miesięcy.

Pracownicy, których miejsca pracy są objęte ograniczeniami Covid, będą nadal otrzymywać 80% swojego wynagrodzenia do czasu zakończenia programu.

Jednak od lipca, pracodawcy będą dopłacać 10% pensji, kwota ta wzrośnie do 20% w sierpniu i wrześniu.

czwartek, 04 marca 2021 10:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Książę Filip przeszedł operację serca
 Czytaj następny artykuł:
Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?