Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Johnson: Francja może wkrótce trafić na czerwoną listę podróży

Johnson: Francja może wkrótce trafić na czerwoną listę podróży

Francja może wkrótce zostać dodana do czerwonej listy krajów, z których większość podróży do Wielkiej Brytanii jest zakazana, zasugerował Boris Johnson.

Boris Johnson odpowiadał na pytania posłów z komisji łącznikowej Izby Gmin.


To jedyna parlamentarna komisja, która może przesłuchiwać szefa rządu, a tworzą ją szefowie wszystkich zwykłych komisji.

Johnson nie wykluczył, że na listę krajów wysokiego ryzyka epidemicznego wkrótce zostanie wpisana Francja, nawet jeśli miałoby to oznaczać zakłócenia w transporcie towarów.

Z państwami z „czerwonej listy” zawieszono połączenia lotnicze, a osoby, które w nich były w ciągu ostatnich 10 dni, a nie są obywatelami lub rezydentami Wielkiej Brytanii bądź Irlandii, mają zakaz wjazdu.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii powracający z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego muszą natomiast odbyć kwarantannę w hotelu.

- Obawiam się, że nie możemy wykluczyć ostrzejszych środków i wprowadzimy je w razie potrzeby – powiedział Premier Wielkiej Brytanii.


Premier powiedział, że decyzja może zostać podjęta „bardzo szybko” w obliczu oznak trzeciej fali epidemii w Europie.

„Podejmiemy decyzję bez względu na to, jak bardzo to się odbije na handlu i przepływu towarów, jeśli uznamy, że konieczna jest ochrona zdrowia publicznego i powstrzymanie pojawiania się nowych wariantów, może się okazać, że będziemy musieli to zrobić bardzo szybko” - powiedział.

W niektórych regionach Francji odnotowano stosunkowo wysoki poziom odmiany południowoafrykańskiej koronawirusa, która według naukowców jest bardziej odporna na szczepionkę Oxford / AstraZeneca.

czwartek, 25 marca 2021 09:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polak zamordowany w Glasgow. Osierocił trójkę dzieci
 Czytaj następny artykuł:
Do pubu tylko z certyfikatem szczepień? Boris Johnson tego nie wyklucza