Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Koniec nakazu noszenia maseczek na Gibraltarze po zaszczepieniu prawie całej populacji

Koniec nakazu noszenia maseczek na Gibraltarze po zaszczepieniu prawie całej populacji

Po zaszczepieniu prawie całej dorosłej populacji Gibraltar zniósł większość pandemicznych restrykcji.

Od minionego weekendu przestała obowiązywać wieczorna godzina policyjna i nakaz noszenia maseczek na otwartej przestrzeni.

Bary i restauracje mogą ponownie funkcjonować i być otwarte do godz. 2 nad ranem. Rozluźnienie ograniczeń było możliwe dzięki sukcesowi akcji szczepień.

- Staramy się pokonać wirusa i myślę, że to bardzo dobry pomysł. Odnieśliśmy duży sukces z akcją szczepień. Osiągnęliśmy poziom niemal 100 proc. Każdy dostał przynajmniej jedną dawkę, część już dwie, więc pokonujemy wirusa – ocenił jeden z mieszkańców Gibraltaru.

Na obszarze brytyjskiego terytorium zamorskiego, zamieszkałego przez około 34 tys. osób, podano już co najmniej 58 tys. dawek szczepionek.

- W tej chwili czujemy się bardzo bezpiecznie – stwierdził inny mieszkaniec brytyjskiej części Półwyspu Iberyjskiego.

Od początku pandemii na Gibraltarze potwierdzono 4 273 przypadki zakażenia, które doprowadziły do 94 zgonów. Od początku lutego liczba nowych dziennych zakażeń nie przekracza siedmiu. W styczniu wykrywano nawet 180 zakażeń dziennie.


Źródło:x-news

poniedziałek, 29 marca 2021 13:08
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Johnson: Luzowanie restrykcji nie może powodować osłabienia czujności
 Czytaj następny artykuł:
Nadchodzi ocieplenie. Termometry w Wielkiej Brytanii wskażą nawet 24°C