Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Policja przerwała mszę w polskim kościele w Londynie

Policja przerwała mszę w polskim kościele w Londynie

Podczas mszy, która odbyła się w Wielki Piątek wieczorem w polskim kościele Chrystusa Króla w Balham w południowym Londynie, interweniowała policja, przerywając liturgię.

Jeden z przybyłych na miejsce funkcjonariuszy oznajmił zgromadzonym, że zostały złamane restrykcje dotyczące lockdownu i nakazał opuścić kościół pod groźbą grzywny.


Po interwencji policji wikary parafii Chrystusa Króla poinformował zgromadzonych, że ktoś zadzwonił ze skargą na policję i poprosił policjantów o wyjaśnienie, dlaczego przerywają nabożeństwo pomimo przestrzegania zasad, które obowiązują w Wielkiej Brytanii w miejscach kultu.

Na wideo opublikowanym w Internecie widać jak Policjant podszedł do ambony i wytłumaczył, że w związku ze złamaniem zaleceń lockdownu, parafianie muszą opuścić kościół, a jeśli tego nie zrobią, zostanie na każdego, kto zostanie w kościele, nałożona kara grzywny w wysokości 200 funtów.

Uczestnicy przerwanego polskiego nabożeństwa zamieniają, że wszystkie zasady były zachowane jednak na filmie widać osoby, które siedzą obok siebie bez zachowania dystansu społecznego.


„Funkcjonariusze przybyli na miejsce i zastali w kościele dużą liczbę osób. Niektóre osoby nie nosiły masek, a obecni wyraźnie nie zachowywali dystansu społecznego. [...] W związku z tym funkcjonariusze podjęli decyzję, że nie było bezpieczne, by to konkretne nabożeństwo było kontynuowane” - poinformowała w wydanym w sobotę oświadczeniu londyńska policja metropolitalna.

Z opinią policji nie zgadza się parafia, która uważa, że policja została źle poinformowana odnośnie do aktualnych wytycznych wobec miejsc kultu, twierdząc, że powodem ich interwencji jest nadal obowiązujący w Londynie zakaz publicznych celebracji w miejscach kultu, ze względu na wprowadzony od 4 stycznia 2021 r. lockdown.

niedziela, 04 kwietnia 2021 09:32
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragiczny wypadek w Walsall. 2 tygodniowe dziecko śmiertelnie potrącone przez samochód
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski rząd pracuje nad paszportami szczepień. Rosną obawy o dyskryminację