Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Jet2 zawiesza loty do 23 czerwca i żąda od rządu jasności co do zasad podróżowania

Jet2 zawiesza loty do 23 czerwca i żąda od rządu jasności co do zasad podróżowania

Jedna z największych firm turystycznych w Wielkiej Brytanii przedłużyła zawieszenie lotów z powodu „ciągłej niepewności” co do międzynarodowych planów podróży rządu.

Jet2holidays przedłużyła zawieszenie lotów i wakacji do 23 czerwca włącznie z powodu „braku jasności i szczegółów” w sprawie zagranicznych podróży.

Firma poinformowała, że klienci, którzy wykupili wakacje, zostaną powiadomieni o anulowaniu i otrzymają zwrot pieniędzy.


Boris Johnson powiedział wcześniej, że jest „przekonany”, że nieistotne wyjazdy zagraniczne będą dozwolone od 17 maja, Downing Street podejmie ostateczną decyzję dopiero w przyszłym miesiącu, pozostawiając firmy turystyczne w niepewności.

Według informacji, jaką podało w piątek ministerstwo transportu, brytyjski rząd dopiero na początku maja ogłosi, czy wznowienie podróży zagranicznych od 17 maja będzie możliwe.

Na początku maja ma też zostać podana informacja, które kraje zostaną oznaczone kolorami zielonym, bursztynowym i czerwonym (green, amber i red), w zależności od stopnia zagrożenia epidemicznego.


Dyrektor naczelny Jet2holidays Steve Heapy powiedział, że firma jest bardzo rozczarowana brakiem jasności i szczegółów.

„Ze względu na ciągłą niepewność i brak konkretów od rządu, z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów i wakacji do 23 czerwca 2021 r. włącznie” -  dodał.

W ramach nowego systemu „sygnalizacji świetlnej” będą obowiązywać następujące zasady podróżowania:

Zielony — przyjeżdżający będą musieli wykonać test przed podróżą, a także jeden test typu PCR nie później niż w drugim dniu po przyjeździe. O ile nie wykaże on obecności wirusa – nie będą musieli odbywać kwarantanny.


Bursztynowy – przyjeżdżający będą mieli obowiązek wykonania testu przed podróżą, dwóch testów PCR w drugim i ósmym dniu po przyjeździe oraz odbycia 10-dniowej kwarantanny w domu, która może zostać skrócona w przypadku jeszcze jednego testu w piątym dniu.

Czerwony — przyjazd z kraju oznaczonego na czerwono wymaga, oprócz testów, płatnej 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonych przez władze hotelach.

piątek, 09 kwietnia 2021 11:31
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Poważny incydent” podczas lotu z Birmingham na Majorkę
 Czytaj następny artykuł:
Protesty dostawców jedzenia w Anglii. Domagają się wyższej płacy i poszanowania praw pracownika