Wiadomości
Kwiaty przed Pałacem Buckingham. Brytyjczycy żegnają zmarłego księcia Filipa
Tysiące ludzi przychodzą pod Pałac Buckingham w Londynie, by oddać hołd zmarłemu księciu Filipowi. Mąż królowej Elżbiety zmarł w wieku 99 lat.

Tłumy, które przychodzą pożegnać Księcia Edynburga układają znicze i kwiaty wzdłuż murów Pałacu.
Książę Filip przez ponad 70 lat był mężem brytyjskiej monarchini.
Informację o jego śmierci potwierdził oficjalny komunikat Pałacu Buckingham. Książę Filip w 2017 roku wycofał się z życia publicznego.
W połowie lutego został przyjęty do szpitala z powodu infekcji. Następnie przeszedł zabieg kardiologiczny. Ze szpitala został wypisany dopiero po miesiącu.
Kondolencje rodzinie królewskiej złoży już premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Flagi na budynkach państwowych zostały opuszczone do połowy masztu.
Źródło:x-news
piątek, 09 kwietnia 2021 20:17
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii znów rosną od stycznia: Ofgem po…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii zmagają się z rosnącymi kosztami n…
Osoby, które legalnie przybyły do Wielkiej Brytanii po 2021 roku będą mu…
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Migranci przybywający do Wielkiej Brytanii nie otrzymają świadczeń, dopó…
Pierwszy kraj nakazuje Ryanair akceptować papierowe karty pokładowe






