Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy cieszą się wolnością. Puby w całym kraju wypełnione po brzegi

Brytyjczycy cieszą się wolnością. Puby w całym kraju wypełnione po brzegi

Ogródki piwne w całej Anglii były wypełnione po brzegi w poniedziałek wieczorem, gdy zmęczeni po pracy mieszkańcy Wielkiej Brytanii ruszyli do pubów po raz pierwszy od czterech miesięcy.

W poniedziałek nastąpiło pierwsze znaczące złagodzenie restrykcji i duża część gospodarki otrzymała zielone światło do wznowienia usług.


Zgodnie z planem znoszenia ograniczeń, restauracje, bary i puby w Anglii mogą z powrotem przyjmować klientów na zewnątrz.

Otwarte mogą zostać wszystkie sklepy, salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, siłowni, biblioteki, muzea, ogrody zoologiczne i parki rozrywki.

Londyńskie Soho było pełne ludzi, a puby ustawiały miejsca do siedzenia na zewnątrz na chodnikach.

W Internecie opublikowano video pokazujące jak w centrum Londynu, ludzie spontanicznie tańczą i wiwatują, ciesząc się wolnością.


Kilka ulic West End zostało zamkniętych dla ruchu w godzinach od 17:00 do 23:00, aby stworzyć miejsca do siedzenia na zewnątrz w ramach działań wspierających firmy z branży gastronomicznej.

Ogródki piwne były zapełnione też w Manchesterze, Liverpoolu i Birmingham.

Podczas gdy większość ludzi była w świetnym nastroju, doszło też do kilku niegroźnych interwencji policji.

Według doniesień mediów ludzie wyraźne poczuli, że ograniczenia się skończyły i całkowicie zapomnieli o zachowywaniu dystansu społecznego.

Niektórzy spragnieni Brytyjczycy już w nocy z niedzieli na poniedziałek ustawiali się w kolejkach przed pubami, niecierpliwie czekając na ponowne otwarcie ogródków piwnych o północy.

Niektórzy tak bardzo chcieli wyjść do pubu, że ustawili się w kolejce na długo przed północą, czyli czasem, w którym puby mogły zacząć przyjmować gości.


W poniedziałek podano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 3568 zakażeń koronawirusem – to najwięcej od 1 kwietnia, ale nadal znacznie poniżej poziomów z poprzednich miesięcy.

Stwierdzono też 13 zgonów z powodu Covid-19, co jest czwartą najniższą liczbą od końca września.

Od początku epidemii wykryto ponad 4,37 mln zakażeń, wskutek czego zmarło 127 100 osób.

wtorek, 13 kwietnia 2021 08:17
 


Czytaj poprzedni artykuł:
70 przypadków wariantu koronawirusa z RPA wykryte w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy czekali w kolejkach na otwarcie ogródków piwnych o północy