Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kobieta, która jadąc 70 mph, śmiertelnie potrąciła 13-latka na pasach i uciekła z miejsca wypadku skazana na 3 lata więzienia

Kobieta, która jadąc 70 mph, śmiertelnie potrąciła 13-latka na pasach i uciekła z miejsca wypadku skazana na 3 lata więzienia

28-letnia Mahwise Rani została zakazana za spowodowanie śmierci 13-latka przez niebezpieczną jazdę.

13-latek Mason O'Grady został śmiertelnie potrącony przez samochód, gdy wraz z rodziną przechodził przez ulicę na pasach.


Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 12 kwietnia ubiegłego roku na Chester Road w Erdington tuż przed godziną 18.50.

Chłopiec został przewieziony do szpitala, niestety nie udało się go uratować i zmarł.

Kierująca samochodem kobieta uciekła z miejsca wypadku i dopiero po pościgu przeprowadzonym przez dwóch innych kierowców, którzy byli świadkami, zatrzymała się milę od wypadku w Sutton Coldfield.


28-latka została aresztowana pod zarzutem spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę i niezatrzymania się na miejscu wypadku.

Na rozprawie ujawniono, że gdy rodzina zaczęła przekraczać dwujezdniową drogę,  mieli zielone światło, Mason zatrzymał się, aby zawiązać sznurowadło i potem pośpieszył, aby dogonić swoją matkę, ojczyma i 11-letnią siostrę.

Rani, która na drodze z ograniczeniem prędkości do 40 mph jechała 60-70 mil na godzinę skręciła w prawo, by uniknąć uderzenia w rodzinę, jednak wjechała w Masona.

Chłopieć po zderzeniu został rzucony na przednią szybę samochodu, która została rozbita, następnie wyrzucony około 25 m do przodu. Doznawał urazu głowy, przez który zmarł.

Kierująca nie próbowała hamować, uciekła z miejsca wypadku i zatrzymała się, dopiero gdy jeden z goniących ją świadków przegonił ją i zajechał jej drogę, zmuszając do zatrzymania.


Jak się później okazało, kobieta jechała z Nottingham, aby odwiedzić przyjaciółkę w Birmingham, co było zakazane w związku z wprowadzonym lockdownem w Wielkiej Brytanii.

28-letnia Mahwise Rani z Nottingham przyznała się do spowodowania śmierci poprzez niebezpieczną jazdę.

Została skazana na trzy lata pozbawienia wolności  i otrzymała zakaz prowadzenia pojazdów na pięć i pół roku.

środa, 14 kwietnia 2021 07:59
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Poprawa sytuacji w UK to zasługa lockdownu. Boris Johnson apeluje o ostrożność
 Czytaj następny artykuł:
Zbyt duże buty mogły się przyczynić do śmierci ucznia w Birmingham