Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Malta zapłaci turystom, którzy ją odwiedzą w wakacje

Malta zapłaci turystom, którzy ją odwiedzą w wakacje

Malta zaproponowała nowy program, w ramach którego odwiedzający z Wielkiej Brytanii mogliby, by otrzymać zapłatę za spędzenie wakacji na wyspie.

Podróżni otrzymają od rządu maltańskiego do 200 euro (173,59 funtów), jeśli pozostaną w hotelu na wyspie przez co najmniej trzy dni.


Starając się ożywić swoją branżę turystyczną — która prawie całkowicie wygasła przez pandemię koronawirusa — minister turystyki Clayton Bartolo ogłosił program w zeszłym tygodniu.

„Program ma na celu zwiększenie konkurencyjności maltańskich hoteli po wznowieniu turystyki międzynarodowej” - powiedział.

Kwota wypłacana wczasowiczom będzie zależała od liczby gwiazdek wybranego hotelu.

Na przykład rezerwacja w hotelu pięciogwiazdkowym będzie oznaczać, że podróżny otrzyma od maltańskiego Urzędu Turystyki 100 euro plus taką samą kwotę od hotelu. (łącznie 200 euro).


Osoby, które zdecydują się na hotel czterogwiazdkowy, otrzymają łącznie 150 euro, a rezerwujące hotel trzygwiazdkowy otrzymają 100 euro.

Komisja turystyczna Malty poinformowała, że od 1 lipca kraj chętnie przywita Brytyjczyków, którzy zostali w pełni zaszczepieni.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy brytyjski rząd zezwoli na zagraniczne podróże, co najmniej do 17 maja obowiązuje zakaz wszystkich nieistotnych podróży zagranicznych.

środa, 14 kwietnia 2021 13:00
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Napastnik uzbrojony w maczetę odciął dłoń nastolatkowi w Leeds
 Czytaj następny artykuł:
14-latek wielokrotnie dźgnięty nożem w parku w Birmingham