Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Tylko 8 krajów znajdzie się na zielonej liście podróży w Wielkiej Brytanii

Tylko 8 krajów znajdzie się na zielonej liście podróży w Wielkiej Brytanii

Według doniesień brytyjskich mediów podróże z Wielkiej Brytanii będą ograniczone nawet po 17 maja.

Jeśli zakaz podróżowania zostanie zniesiony, tylko 8 krajów trafi na zieloną listę.

Zgodnie z planem znoszenia ograniczeń opracowanym przez premiera Wielkiej Brytanii mieszkańcy Anglii będą mogli wyjechać na zagraniczne wakacje najwcześniej od 17 maja.


Jednak w ramach ogłoszonego systemu „sygnalizacji świetlnej”, nawet osoby powracające z krajów należących do zielonej kategorii będą musiały zrobić dwa testy na własny koszt.

Osoby przylatujące z krajów „bursztynowych” lub „czerwonych” będą musiały zrobić co najmniej trzy testy i przejść kwarantannę.

Badanie zlecone przez Roberta Boyle'a, byłego szefa do spraw strategii British Airways, przewidziało stan epidemii w różnych krajach w maju i porównało je z kryteriami ryzyka określonymi przez rząd Wielkiej Brytanii.

Okazało się, że wiele popularnych miejsc, które odwiedzają Brytyjczycy, w tym Francja, Turcja i Chorwacja, powinno zostać umieszczonych na czerwonej liście.

Brytyjskie media jednak sugerują, że rząd prawdopodobnie zrobi wyjątek z powodów politycznych i ekonomicznych.


Niemniej jednak tylko osiem krajów kwalifikuje się do umieszczeniu na zielonej liście, w tym Stany Zjednoczone i Izrael, których wysiłki w zakresie szczepień są wiodące na świecie.

Inne kraje to: Gibraltar, Islandia, Irlandia, Malta, Australia i Nowa Zelandia.

Badanie nie pokazuje czy Polska znajdzie się na bursztynowej, czy na czerwonej liście.

Umieszczanie Polski na czerwonej liście oznaczałoby, że wszyscy podróżni musieliby odbyć kwarantannę w hotelu. Jej koszt do 1750 funtów od osoby.

W ramach nowego systemu „sygnalizacji świetlnej” będą obowiązywać następujące zasady podróżowania:


Zielony — przyjeżdżający będą musieli wykonać test przed podróżą, a także jeden test typu PCR nie później niż w drugim dniu po przyjeździe. O ile nie wykaże on obecności wirusa – nie będą musieli odbywać kwarantanny.

Bursztynowy – przyjeżdżający będą mieli obowiązek wykonania testu przed podróżą, dwóch testów PCR w drugim i ósmym dniu po przyjeździe oraz odbycia 10-dniowej kwarantanny w domu, która może zostać skrócona w przypadku jeszcze jednego testu w piątym dniu.

Czerwony — przyjazd z kraju oznaczonego na czerwono wymaga, oprócz testów, płatnej 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonych przez władze hotelach.

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 10:51
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii odnotowano najmniej zgonów z powodu Covid-19 od 7 września
 Czytaj następny artykuł:
Zaatakował mieczem policjantów w Londynie. Jeden z nich stracił kawałek palca