Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polska na 52, miejscu w covidowym rankingu. Gorzej radziła sobie tylko Brazylia. Wielka Brytania na 18 miejscu

Polska na 52, miejscu w covidowym rankingu. Gorzej radziła sobie tylko Brazylia. Wielka Brytania na 18 miejscu

Polska znalazła się na 52. miejscu na 53 kraje ocenione w najnowszym, rankingu Covid Resilience Ranking, przygotowanym przez agencję Bloomberg.

Ranking pokazuje, jak największe państwa świata radzą sobie z epidemią COVID-19.


Według autorów kwietniowego rankingu, z pandemią najlepiej radził sobie Singapur, który wyprzedził Nową Zelandię.

Zmniejszył liczbę przypadków przenoszonych lokalnie niemal do zera, utrzymuje zamknięte granice, prowadzi cały czas rygorystyczny program kwarantanny oraz odnosi sukcesy w akcji szczepień.

Na 3 miejscu uplasowała się Australia, a zaraz po niej – dzięki spektakularnej, zmierzającej już do finału akcji szczepień obywateli powyżej 16. roku życia – Izrael.

Dzięki wprowadzeniu lockdownu oraz programowi szczepień Wielka Brytania awansowała o siedem miejsc w porównaniu do marca i znalazła się na 18.


Polska znalazła się natomiast na 52 drugim miejscu, za nią znalazła się jedynie Brazylia.

Kwiecień był trzecim z rzędu miesiącem, w którym sytuacja Polski się pogarszała – zwłaszcza odczuto to w marcu i kwietniu, gdy brytyjski wariant koronawirusa przyniósł rekordowy wzrost liczby przypadków i zgonów.

Obecnie najbardziej dotknięte pandemią są Indie, gdzie dochodzi do 300 tys. zachorowań dziennie. Kraj ten spadł z 10. na 30. miejsce w rankingu.

wtorek, 27 kwietnia 2021 16:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Hiszpania zaprasza wczasowiczów, z paszportami szczepień, od czerwca
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski transport produktów medycznych dotarł do Indii. Krematoria nie nadążają tam z paleniem ciał ofiar COVID-19