Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Trzecia fala epidemii w UK może przynieść znacznie mniej znaczący wzrost zachorowań

Trzecia fala epidemii w UK może przynieść znacznie mniej znaczący wzrost zachorowań

Według zastępcy naczelnego lekarza Anglii Wielka Brytania znajduje się „na dnie lub blisko dna” pod względem liczby przypadków koronawirusa.

Przemawiając na konferencji prasowej na temat COVID-19 na Downing Street, profesor Jonathan Van-Tam pochwalił Brytyjczyków za stosowanie się restrykcji i powiedział: „Mamy naprawdę niski poziom zakażeń, który jest porównywalny z tym, jaki mieliśmy we wrześniu ubiegłego roku”.


„Mamy do czynienia z typową średnią siedmiodniową na poziomie nieco ponad 2000 osób dziennie z wynikiem pozytywnym”.

„Mam wrażenie, że obecnie jesteśmy na dnie lub blisko dna pod względem poziomu zachorowań w Wielkiej Brytanii” - mówił Van-Tam.

Zastępca naczelnego lekarza Anglii powiedział też, że chociaż wraz z dalszym znoszeniem restrykcji liczba zakażeń się zwiększy, ma on nadzieję, że dzięki szczepieniom trzecia fala przyniesie niezbyt znaczący wzrost.

Według niego modelowanie sugeruje, że w Wielkiej Brytanii będzie trzecia fala, ale jeśli program szczepień będzie odnosił sukcesy „może to być tylko, trzeci znacznie mniej znaczący wzrost”.


Boris Johnson wielokrotnie ostrzegał w ostatnich tygodniach, przed trzecią falą koronawirusa, która przetacza się przez Europę i w końcu „wyleje się na brzegi Wielkiej Brytanii”.

Jak podano w środę, w ciągu minionej doby wykryto 2166 zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 29 zgonów z powodu COVID-19.

Do wtorku włącznie ponad 47,5 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19, z czego ponad 33,9 mln to pierwsze dawki, a prawie 13,6 mln — drugie.

czwartek, 29 kwietnia 2021 08:04
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nestle zamknie fabrykę w UK i przeniesie część produkcji do UE. 600 osób straci pracę
 Czytaj następny artykuł:
Pogrzeb 2-tygodniowego Ciarana Morrisa, potrąconego przez samochód