Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania zezwoliła na przylot 20 000 osób z Indii pomimo ostrzeżeń o koronawirusie

Wielka Brytania zezwoliła na przylot 20 000 osób z Indii pomimo ostrzeżeń o koronawirusie

Według najnowszych doniesień do Wielkiej Brytanii mogło przyjechać ponad 20 000 osób z Indii pomimo ostrzeżeń o nowym bardziej zaraźliwym wariancie koronawirusa.

Premier Boris Johnson był krytykowany za to, że nie zakazał wcześniej podróży z Indii, bo pojawienie się nowego wariantu grozi opóźnieniem złagodzenia ograniczeń 21 czerwca.

Okazało się, że ponad 20 000 mogło przylecieć z Indii, zanim 23 kwietnia kraj został dodany do czerwonej listy krajów.


Dzieje się tak pomimo wcześniejszych obaw dotyczących nowego szczepu B.1.617.2, który ma teraz stać się najbardziej dominującym w Wielkiej Brytanii.

Dane PHE wskazują na to, że w okresie od końca marca do końca kwietnia co najmniej 122 osoby przywiozły wariant indyjski do Wielkiej Brytanii z New Dehli i Bombaju.

Ponieważ kraj ten nie znajdował się na czerwonej liście, pozwolono im izolować się w domu po przyjeździe do Wielkiej Brytanii, zamiast odbyć kwarantannę w hotelu.

Źródło zaangażowane w rozmowy na temat zatrzymania wysoce zaraźliwego wariantu indyjskiego powiedziało dla Sunday Times, że Johnson mógł opóźnić umieszczenie Indii na czerwonej liście z powodów politycznych.

25 kwietnia premier miał lecieć tam na wizytę handlową, która ostatecznie została odwołana.


„Jest bardzo oczywiste, że powinniśmy wcześniej zamknąć granicę z Indiami, a Borys nie zrobił tego, ponieważ nie chciał urazić indyjskiego premiera”.- powiedziało źródło, na które powołuje się Sunday Times:

Ilość przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu tygodnia w całej Wielkiej Brytanii.

Liczba przypadków wysoce zaraźliwego wariantu B.1617.2 wzrosła w tym tygodniu z 520 do 1313 - pokazują dane opublikowane przez Public Health England (PHE) w czwartek.

W Wielkiej Brytanii zmarły cztery osoby zakażone indyjskim wariantem koronawirusa.

niedziela, 16 maja 2021 11:30
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Deszcz, grad i burze z piorunami w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Portugalia potwierdziła, że turyści z UK z negatywnym wynikiem testu mogą przyjechać od poniedziałku