Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Johnson skrytykowany za lot odrzutowcem na szczyt G7, na którym będą omawiane zmiany klimatyczne

Johnson skrytykowany za lot odrzutowcem na szczyt G7, na którym będą omawiane zmiany klimatyczne

Boris Johnson został skrytykowany za to, że poleciał odrzutowcem do Kornwalii na szczyt G7, który będzie obejmował rozmowy na temat zmian klimatycznych.

Światowi przywódcy z siedmiu krajów – Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii – zbierają się w Carbis Bay na trzydniowe rozmowy.

Szczyt G7 w tym tygodniu będzie pierwszym spotkaniem premiera osobiście z nowym prezydentem USA Joe Bidenem.


Prezydent USA Joe Biden przyleciał do Kornwalii wczoraj wieczorem. Prezydencki Air Force One wylądował na lotnisku w Newquay.

To pierwsza wizyta Bidena w Europie. Szczyt G7 trwać będzie od 11 do 13 czerwca i ma dotyczyć zmian klimatycznych i walki ze skutkami pandemii COVID-19.

Johnson ogłosił swoje przybycie na szczyt wczoraj wieczorem w oficjalnym tweecie pokazującym, jak wysiada z samolotu.

Extinction Rebellion napisało w odpowiedzi na tweet premiera: „Leciałeś? I oczekujesz, że poważnie potraktujemy twoje twierdzenia o walce ze zmianami klimatu?”


Z kolei Komik Tiernan Douieb powiedział: „Lot do Kornwalii, aby promować budowanie bardziej ekologicznego środowiska, jest jak promowanie zdrowego odżywiania poprzez wygrzebywanie się z sarkofagu zrobionego z Big Maców”.

Natomiast dziennikarz Financial Times, Henry Mance, napisał: „Greta Thunberg popłynęła łodzią do Nowego Jorku. Boris Johnson poleciał samolotem do Kornwalii”.

czwartek, 10 czerwca 2021 12:08
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Joe Biden w Wielkiej Brytanii: Nie szukamy konfliktu z Rosją
 Czytaj następny artykuł:
Dziś będzie wyjątkowe zaćmienie Słońca. Kolejne takie w 2135 roku