Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

21 czerwca zostanie zniesiona tylko część ograniczeń dystansu społecznego?

Według doniesień brytyjskich mediów, w związku ze wzrostem zakażeń wariantem Delta, po raz pierwszy wykryto w Indiach, Boris Johnson może przyjąć podejście stopniowego znoszenia pozostałych restrykcji, zamiast znosić je wszystkie od razu.

Zgodnie z planem rządu 21 czerwca mają zostać zniesione wszystkie prawne ograniczenia dystansu społecznego. Otwarte mają zostać też pozostałe sektory gospodarki.


Ponownie otwarte mają zostać kluby nocne, a także zniesione mają zostać ograniczenia dotyczące występów, wesel i imprez masowych.

Przejście do 4 etapu znoszenia lockdownu będzie zależne od spełnienia następujących czynników.

Są to: planowane wykonywanie szczepień, dowody pokazujące, że szczepionka działa i zmniejsza się liczba hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych, brak nadmiernego obciążenia służby zdrowia, brak nowych wariantów koronawirusa.


Boris Johnson zasugerował, że ostatni etap łagodzenia ograniczeń koronawirusowych może zostać opóźniony, ponieważ w Wielkiej Brytanii odnotowano wczoraj najwyższą od lutego dobową liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

Z rządowych danych wynika, że w ciągu doby w kraju koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u kolejnych 7540 osób.

To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 26 lutego, gdy odnotowano 8523 zakażenia.

Dane pokazują też, że w ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 42 275 przypadków koronawirusa, co stanowi 50% wzrost w porównaniu z 28 223 przypadkami w ciągu ostatnich siedmiu dni.


W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zmarło też 6 osób, u których w ciągu 28 dni przed śmiercią wykryto koronawirusa.

Według brytyjskich mediów 21 czerwca mogą zostać zniesione tylko restrykcje dotyczące ilości osób na weselach lub uroczystościach rodzinnych, a zachowane pozostałe restrykcje.

Premier wczoraj jednak powiedział, że ostateczna decyzja o tym, czy tak zarwany „Dzień Wolności” może mieć miejsce 21 czerwca, nie została jeszcze podjęta i zostanie ogłoszona w poniedziałek.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Molestowanie seksualne staje się normą wśród uczniów w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Joe Biden w Wielkiej Brytanii: Nie szukamy konfliktu z Rosją