Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu Dania - Finlandia. Piłkarz był reanimowany

Christian Eriksen stracił przytomność w 43. minucie meczu Dania - Finlandia, rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze.

Piłkarz upadł na murawę. Na miejscu szybko pojawiły się służby medyczne.

Konieczna była reanimacja pomocnika. Cały stadion zamilkł, gdy trwała walka o życie Eriksena. Kibice i piłkarze obu drużyn zaczęli płakać.

Reprezentanci Danii ukryli twarze w dłoniach i modlili się o życie kolegi.

Po zakończonej reanimacji piłkarz zaczął oddychać i odzyskał przytomność.

Christian Eriksen został zwieziony na noszach. Wszyscy piłkarze zeszli do szatni i spotkanie zostało przerwane.

Według duńskiej telewizji publicznej DR 1 zawodnik miał atak serca. Christian Eriksen jest w szpitalu. Jego stan jest stabilny.

Duńska federacja podaje informację, że o 20:30 mecz zostanie wznowiony. Decyzją piłkarzy mecz zostanie dokończony. Najpierw dograne zostaną 4 minuty pierwszej połowy, potem nastąpi 5 minut przerwy, a następnie rozpocznie się druga część gry.

Źródło:x-news