Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 12 osób, które zmarły po zarażeniu indyjskim wariantem koronawirusa było w pełni zaszczepionych

12 osób, które zmarły po zarażeniu indyjskim wariantem koronawirusa było w pełni zaszczepionych

Prawie jedna trzecia osób w Wielkiej Brytanii, które do tej pory zmarły na po zarażeniu indyjskim wariantem koronawirusa przyjęła obie dawki szczepionki.

Zaledwie kilka tygodni przed tym, jak Anglia zamierzała na dobre zlikwidować przepisy dotyczące koronawirusa, wariant – teraz oficjalnie nazwany „Delta” – spowodował gwałtowny wzrost liczby przypadków, wywołując obawy przed kolejną falą epidemii.


Jednak „Dzień Wolności”, w którym zniesione zostaną wszystkie ograniczenia dystansu społecznego, zostanie opóźniony nie tylko ze względu na dużą ilość zakażeń, ale naukowcy analizują też liczbę osób hospitalizowanych i umierających z powodu wirusa.

Nowe dane Public Health England (PHE) pokazują, że spośród 42 Brytyjczyków, o których wiadomo, że zmarły z powodu wariantu Delta, 12 (29%) zostało w pełni zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki.

Naukowcy teraz pracują nad zrozumieniem profilu w pełni zaszczepionych osób z poważnymi objawami.


Według nich jest prawdopodobne, że zaszczepieni ludzie, którzy zmarli, byli starsi lub chorzy z wcześniej istniejącymi schorzeniami, a ich odporność osłabła od czasu zaszczepienia.

PHE oszacowało też, że jedna dawka szczepionki jest w 33% skuteczna przeciwko chorobie objawowej, a dwie dawki są skuteczne w 81%.

Szacunki dotyczące ochrony przed ciężkim przebiegiem i śmiercią były bardziej obiecujące – 80% po jednej dawce i 95% po dwóch.

Jednak to są tylko szacunki, ponieważ PHE twierdzi, że nie ma jeszcze dokładnych danych.


Minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że wariant Delta, po raz pierwszy wykryty w Indiach, stanowi obecnie 91% nowych przypadków w Wielkiej Brytanii.

Indyjski wariant koronawirusa (Delta) jest o około 60% bardziej zaraźliwy niż wariant brytyjski (Alpha), a szczepionki są przeciwko niemu mniej skuteczne, poinformowało Public Health England.

poniedziałek, 14 czerwca 2021 13:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Falstart reprezentacji Polski na Euro 2020. Biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2
 Czytaj następny artykuł:
Szybsze umieszczeni Indii na czerwonej liście mogło zapobiec opóźnieniu w znoszeniu restrykcji