Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Będzie złagodzenie przepisów dotyczących podróży? Tylko 89 z 23 465 podróżnych z bursztynowej listy miało koronawirusa

Będzie złagodzenie przepisów dotyczących podróży? Tylko 89 z 23 465 podróżnych z bursztynowej listy miało koronawirusa

Brytyjski rząd został wezwany do złagodzenia przepisów dotyczących podróży zagranicznych po tym, jak nowe dane ujawniły, że mniej niż jeden na 200 podróżnych z krajów z bursztynowej listy uzyskał pozytywny wynik testu na Covid.

Tylko 89 z 23 465 osób, które przyjechały do ​​Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się bursztynowej liście, miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Według danych NHS Test i Trace  wszystkie przypadki pochodziły z zaledwie 16 ze 167 krajów znajdujących się na bursztynowej liście.


Dodatkowo nie było żadnych przypadków sklasyfikowanych jako „warianty budzące niepokój”.

Ministrowie twierdzą, że surowe zasady dotyczące podróży zagranicznych mają na celu zmniejszenie ryzyka przedostania się do Wielkiej Brytanii niebezpiecznych wariantów.

Obecnie na bursztynowej liście podróży w Wielkiej Brytanii znajduje się 167 krajów, w tym najlepsze wakacyjne miejsca, takie jak Portugalia, Hiszpania i Grecja.

Podróżni z krajów z listy bursztynowej są zobowiązani do samoizolowania się przez 10 dni po powrocie do Wielkiej Brytanii i wykonania dwóch testów PCR.

Dane NHS Test i Trace pokazują również, że nie odnotowano żadnych przypadków koronawirusa u osób, które przyjechały z krajów znajdujących się na zielonej liście.

Z krajów z czerwonej listy, które wymagają od osób wjeżdżających do Wielkiej Brytanii odbycia kwarantanny w hotelach, 435 z 24 511 osób, które przyjechały do kraju, miało koronawirusa.


Spośród tych przypadków wykryto 89 wariantów budzących obawy.

Jednak nowe dane, które obejmują okres od 20 maja do 9 czerwca, doprowadziły do ​​coraz większej liczby wezwań do złagodzenia ograniczeń, które spowodowały spustoszenie w branży turystycznej.  

Sir Graham Brady, przewodniczący komitetu konserwatywnych posłów z 1922 r., powiedział dla The Times, że rząd powinien zacząć polegać na udanym wprowadzeniu szczepionek.

Powiedział: „Szczepienia i testy sprawiają, że podróże międzynarodowe są bezpieczniejsze, tak samo, jak zwiększają bezpieczeństwo w naszych granicach”.

„Nadszedł czas, aby Brytyjczycy mogli czerpać korzyści ze szczepionek i aby ponownie ożywić branżę turystyczną” - dodał.

Według zapowiedzi rządu osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi, nie będą musiały poddać się kwarantannie po powrocie zza granicy.

Ministrowie gabinetu Borisa Johnsona rozważają złagodzenie ograniczeń dla podwójnie zaszczepionych podróżnych z Wielkiej Brytanii, podczas gdy główna ekspertka z publicznego w Anglii zasugerowała, że mogą istnieć „alternatywy dla kwarantanny” dla w pełni zaszczepionych Brytyjczyków.

Dr Hopkins ma nadzieję, że do 19 lipca 70% dorosłych otrzyma drugą szczepionkę, potwierdziła również, że mogą istnieć „alternatywy dla kwarantanny” dla wczasowiczów, którzy zostali podwójnie zaszczepieni.


Takie posunięcie pomogłoby ożywić przemysł turystyczny, który został zdewastowany przez restrykcje i kolejne lockdowny.

Liczba przypadków Covid wzrosła o jedną czwartą w ciągu ostatniego tygodnia, a kolejne sześć osób zmarło z powodu wirusa.

Nowe dane opublikowane przez Departament Zdrowia wykazały, że zdiagnozowano kolejne 9284 przypadki koronawirusa, co stanowi wzrost o 24 procent w porównaniu z 7490 z zeszłego tygodnia.

Dzisiejsza liczba zgonów jest nieznacznym spadkiem w stosunku do ośmiu w zeszłym tygodniu, co oznacza, że ​​program szczepień nadal utrzymuje wskaźniki śmiertelności na niskim poziomie pomimo wzrostu zachorowań.

Według rządowych danych  do 19 czerwca podano 73 766 593 szczepionek w Wielkiej Brytanii. Z czego 42 964 013 osób zostało zaszczepione  pierwszymi dawkami, a 31 340 507 to drugimi dawkami.

poniedziałek, 21 czerwca 2021 09:18
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koniec lockdownu w UK przed 19 lipca jest bardzo mało prawdopodobny
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania może potrzebować kolejnego lockdownu, ostrzega ekspertka z Public Health England