Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Matt Hancock potwierdza, że rząd zamierza znieść kwarantannę dla zaszczepionych

Matt Hancock potwierdza, że rząd zamierza znieść kwarantannę dla zaszczepionych

Matt Hancock potwierdził, że rząd zamierza znieść wymóg samoizolacji po kontakcie z osobą zakażoną dla tych, którzy otrzymali obie dawki szczepionki.

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii powiedział, że to posunięcie jest czymś, nad czym obecnie pracuje rząd i ma wielką nadzieję, że wkrótce zostaną wprowadzone zmiany.


Hancock powiedział też, że przeprowadzone jest nowe badanie pilotażowe, które ma określić, czy osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki,  mogą nie przechodzić  samoizolacji po kontakcie z osobą zakażoną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy, kto miał kontakt z osobą, która uzyskała wynik pozytywny, musi pozostać w domu przez pełne dziesięć dni po potencjalnym kontakcie, nawet jeśli wynik testu na wirusa był negatywny.

Jednak Hancock powiedział w poniedziałek, że można wprowadzić nowy system testów, który zastąpi program samoizolacji dla tych, którzy otrzymali oba szczepienia.


Zamiast izolować przez 10 dni, po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem, ludzie będą musieli wykonywać codzienne testy na COVID-19.

W rozmowie z BBC powiedział, że rząd jeszcze „nie jest gotowy” na wprowadzenie nowej polityki, ale badania pilotażowe już trwają.

Według The Times minister zdrowia bardzo chce wprowadzić ten pomysł, ale polityka zostanie wdrożona tylko wtedy, gdy naczelny lekarz w Anglii, profesor Chris Whitty, będzie zadowolony z wyników badania z udziałem 40 000 osób.


Profesor Calum Semple, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, która doradzała rządowi podczas pandemii, powiedział Sky News, że istnieje „bardzo mocny argument naukowy” za tym posunięciem i on by wsparł taką zmianę.

Emily Thornberry z Partii Pracy również powiedziała, że​​ poprze nowe zasady, pod warunkiem, że poprą je doradcy naukowi rządu.

poniedziałek, 21 czerwca 2021 13:23
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson nie wyklucza wprowadzenia kolejnego lockdownu zimą
 Czytaj następny artykuł:
Koniec lockdownu w UK przed 19 lipca jest bardzo mało prawdopodobny