Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kwarantanna dla zaszczepionych podróżnych zostanie zniesiona od sierpnia. Rząd ma ogłosić decyzję już w czwartek

Kwarantanna dla zaszczepionych podróżnych zostanie zniesiona od sierpnia. Rząd ma ogłosić decyzję już w czwartek

The Times poinformował, że rząd ma ogłosić zmianę ograniczeń w podróżowaniu do Anglii już w czwartek.

Według gazety, w pełni zaszczepione osoby powracające z krajów z listy bursztynowej nie musiałyby od sierpnia przechodzić kwarantanny w domu przez 10 dni.


Oznaczałoby to, że ludzie, którzy mieli dwa zastrzyki, mogliby podróżować do krajów takich jak Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja i Stany Zjednoczone i nie musieli izolować się po powrocie.

Minister sprawiedliwości Robert Buckland powiedział, że Downing Street nie wykluczył złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu dla osób, które otrzymały oba szczepienia przeciw Covid-19.

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów z bursztynowej listy dla osób, które zostały w pełni zaszczepione, jest „absolutnie czymś”, nad czym pracuje rząd, powiedział minister zdrowia dla Sky News.


„To nie jest jeszcze zalecane przez medyków, ale pracujemy nad tym” – powiedział Matt Hancock.

„Kiedy będę w stanie móc coś powiedzieć, zrobimy to, ale to absolutnie coś, nad czym pracujemy i to jest coś, co chcę wprowadzić” – kontynuował.

Hancock nie powiedział, kiedy taki ruch zostanie wprowadzony, mówiąc Sky News, że wejdzie w życie, gdy będzie to bezpieczne, bo rząd chce to zrobić dobrze.

Jednak źródło rządowe, na które powołuje się The Times, powiedziało, że w lipcu będzie za wcześnie, aby złagodzić przepisy dotyczące krajów z bursztynowej listy, ale wystarczająco dużo osób powinno otrzymać obie dawki szczepionki do sierpnia.

Niektórzy sugerowali wstrzymanie się do września, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w szkołach wśród niezaszczepionych uczniów, ale rząd musi również wziąć pod uwagę wpływ, jaki miałoby to na gospodarkę.


Brytyjski rząd został wezwany do złagodzenia przepisów dotyczących podróży zagranicznych po tym, jak nowe dane ujawniły, że mniej niż jeden na 200 podróżnych z krajów z bursztynowej listy uzyskał pozytywny wynik testu na Covid.

Tylko 89 z 23 465 osób, które przyjechały do Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się bursztynowej liście, miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Według danych NHS Test i Trace wszystkie przypadki pochodziły z zaledwie 16 ze 167 krajów znajdujących się na bursztynowej liście.

Dodatkowo nie było żadnych przypadków sklasyfikowanych jako „warianty budzące niepokój”.

wtorek, 22 czerwca 2021 08:34
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkocja opóźni całkowite zniesienie lockdownu
 Czytaj następny artykuł:
Podróże bez kwarantanny dla osób w pełni zaszczepionych. Matt Hancock potwierdza, że rząd pracuje nad tym projektem