Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pilne: Polska wprowadzi nowe restrykcje dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii

Pilne: Polska wprowadzi nowe restrykcje dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii

Polskie Ministerstwo Zdrowia wkrótce ogłosi nowe restrykcje, które obejmą osoby przybywające do Polski z Wielkiej Brytanii — poinformował rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Dodatkowe obostrzenia będą związane z ekspansją indyjskiej odmiany koronawirusa, tzw. wariantu delta, która odpowiada już za ponad 99 procent przypadków COVID-19 na wyspach brytyjskich.


Mutacja indyjska jest znacznie bardziej zaraźliwa niż dotychczasowe warianty wirusa. Wielka Brytania — mimo wysokiego poziomu wyszczepienia społeczeństwa — nadal notuje dziennie kilkanaście tysięcy nowych przypadków.

Według Public Health England wariant Delta odpowiada teraz za prawie wszystkie nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

- W zakresie kwarantanny po przylocie z Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej wejdzie dodatkowe rozwiązanie — poinformował we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Nie wykluczył, że dla przylatujących z Wysp mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Ograniczenia dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii ostatnio wprowadziły Włochy, tym samym kraj ten dołączył do Francji, Niemiec, Austrii i Irlandii, które już wprowadziły różne ograniczenia dla osób przybywających z Wysp.


Jak podaje Rzeczpospolita, tylko w lipcu zaplanowano prawie 4 tys. lotów z Wielkiej Brytanii do Polski.

W Wielkiej Brytanii mieszka największa polska emigracja – to ok. 800 tys. osób, z których duża część będzie chciała odwiedzić swoje rodziny i przyjaciół w ojczyźnie.

Warto przypomnieć, że według powszechnie panujących opinii to właśnie przyjazd wielu Polaków z Wielkiej Brytanii doprowadził do 3 fali epidemii koronawirusa w Polsce.

Przed świętami Bożego Narodzenia Polski rząd wprowadził zakaz lotów z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.


Zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii został wprowadzony w związku z wykryciem na terytorium Zjednoczonego Królestwa nowego wariantu koronawirusa (Alpha).

Jednak ostatnie dni przed wejściem zakazu w życie do Polski sprowadzono samolotami tysiące rodaków z Wysp.
Mimo posiadanych wtedy informacji o nowym, brytyjskim wariancie koronawirusa, rząd nie poddał ich kwarantannie, ani nawet nie przebadał.


Źródło:x-news

wtorek, 22 czerwca 2021 10:54
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson w poniedziałek ogłosi, czy lockdown się zakończy 5 lipca
 Czytaj następny artykuł:
Finał Euro 2020 zostanie przeniesiony z Londynu do Rzymu? Premier Włoch: Decydujące starcie nie może odbyć się w kraju, w którym ryzyko infekcji jest bardzo wysokie