Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polska wprowadziła przymusową kwarantannę dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

Polska wprowadziła przymusową kwarantannę dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

Osoby przyjeżdżające do Polski z Wielkiej Brytanii będą musiały odbyć przymusową  kwarantannę.

Już od dzisiaj osoby przyjeżdżające do Polski z Wielkiej Brytanii dołączą do podróżnych z Indii, RPA i Brazylii.


Czeka je przymusowa, conajmniej 7-dniowa kwarantanna. Rząd chce w ten sposób ograniczyć transmisję do Polski mutacji koronawirusa, zwłaszcza najgroźniejszej teraz wersji Delta.

We wtorek 22 czerwca w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie wprowadzające dla podróżnych przybywających do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej obowiązkową kwarantannę.

Z kwarantanny będzie zwalniać jedynie negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż po tygodniu po przekroczeniu polskiej granicy, w przypadku niewykonania testu kwarantana bedzie trwać przez 10 dni, licząc od dnia następującego po dniu przekroczenia granicy.

„Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 do systemu teleinformatycznego. Taka możliwość dopuszczona jest dopiero po 7 dniach.” – wyjaśniono.


Po dodaniu rozporządzenia Adam Niedzielski za pośrednictwem mediów społecznościowych sprecyzował, że osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie.

„Oczywiście osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie” - wyjaśnił na Twitterze.

Dodał, że z kwarantanny nie będą zwolnione również osoby, które nie ukończyły 18 lat. "Nie ma wyjątku związanego z wiekiem" – napisał.Według strony gov.pl: Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej. Pełne szczepienie w Unii Europejskiej będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.
środa, 23 czerwca 2021 07:23
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Brexit pomoże nam wyjść z pandemii” - stwierdził Boris Johnson 5 lat po referendum brexitowym
 Czytaj następny artykuł:
Ford Escort należący do księżnej Diany trafi na aukcję. Otrzymała go od księcia Karola