Wiadomości
Liczba R w Wielkiej Brytanii wzrosła do 1,2 -1,5. Najwięcej zakażeń od stycznia
Według najnowszych danych liczba R w Anglii wzrosła i wacha się pomiędzy 1,2 a 1,5.
Oznacza to, że 10 osób zarażonych koronawirusem będzie zarażać od 12 do 15 osób.
Liczba R, czyli współczynnik reprodukcji wirusa jest to wskaźnik stosowany przez epidemiologów do śledzenia zdolności danego wirusa do rozprzestrzeniania w społeczeństwie.
Współczynnik reprodukcji wirusa (liczba R), to średnia liczba osób, którym jedna zarażona osoba przekaże wirusa.
Kluczową wartością dla wskaźnika reprodukcyjnego R jest liczba 1. Wartość R wyższa od 1 oznacza, że epidemia się rozwija i ilość zakażeń może wzrosnąć wykładniczo.
Natomiast gdy wartość R spada poniżej 1, jest to znak, że epidemia zaczyna hamować.
Z najnowszych szacunków Sage wynika również, że obecnie w Anglii tempo wzrostu zakażeń wynosi od 3 do 7%, co oznacza, że liczba infekcji rośnie z każdym dniem.
Wszystkie wskaźniki pokazują, że pandemia się nasila, pomimo wiodącego na świecie rozpowszechnienia szczepionek w Wielkiej Brytanii.
Wcześniej Biuro Statystyk Narodowych ONS opublikowało nowe dane, które wykazały, że około jedna na 160 osób w Anglii była zakażona koronawirusem w tygodniu poprzedzającym 3 lipca – w porównaniu z jedną na 260 osób tydzień wcześniej.
Najwyższy wskaźnik infekcji jest obecnie w Szkocji, jest to około 1 na 100 osób.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla właścicieli domów w Wielkiej Brytanii. Raty hipote…
Wielka Brytania zaostrza kontrole. Ponad 400 tys. osób zagrożonych karą …
Ryanair ogłasza likwidację lotów z trzech lotnisk i zamknięcie jednej ba…
Wielka Brytania w kryzysie finansowym. Funt notuje największy spadek od …
Wielka Brytania. Zmieniają się zasady podróży do Europy. Co czeka turyst…
Pierwsze w Polsce lotnisko znosi limit 100 ml dla płynów w bagażu podręc…
Wielka Brytania wprowadza nowy zakaz dla wszystkich sklepów i supermarke…