Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii zaszczepionych AstraZeneca mogą mieć problem z wjazdem do EU

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii zaszczepionych AstraZeneca mogą mieć problem z wjazdem do EU

Według doniesień brytyjskich mediów aż pięć milionów brytyjskich podróżnych, którzy otrzymali szczepionkę AstraZeneca wyprodukowana w Indiach, mogą mieć problem z wjazdem do Unii Europejskiej.

Wersja szczepionki  wyprodukowana przez Covishield w Instytucie Serum w nie jest obecnie uznawana przez Europejską Agencję Leków (EMA), mimo że jest nie mniej skuteczna niż szczepionki wykonane w innych krajach.


W rezultacie wczasowiczom z Wielkiej Brytanii, którzy otrzymają tę szczepionkę, można odmówić wjazdu na przejściach granicznych UE.

Z takimi problemami spotkała się już para Brytyjczyków, której​​ zabroniono wejścia na pokład samolotu lecącego do Malty w związku, z tym że byli zaszczepieni szczepionką wyprodukowaną w Indiach.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą sprawdzić, czy otrzymali taką szczepionkę, odczytując numer ich partii, który widnieje na kartach szczepień.


Według Telegraph ci, którzy otrzymali szczepionkę wyprodukowaną przez Covishield, będą mieli numery 4120Z001, 4120Z002 lub 4120Z003.

Partia szczepionki powinna być zapisana lub na karcie szczepionki, którą się osoba zaszczepiona otrzymała podczas szczepienia.

Numery partii można również znaleźć w aplikacji NHS, klikając „Uzyskaj kartę NHS Covid”.

Szczepionka wyprodukowania przez Covishield nie została jeszcze zatwierdzona do użytku w UE, co oznacza, że ​​nie jest uznawana za ważne szczepienie podróżne.


Kilka krajów, w tym Hiszpania, Grecja i Niemcy, indywidualnie oświadczyło, że zaakceptują te partie.

Jednak  Malta, Francja, Włochy i Chorwacja należą do tych, które powiedziały, że nie będą akceptować tych szczepionek za ważne szczepienie podróżne.

środa, 14 lipca 2021 11:58
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 42 tysiące nowych zakażeń koronawirusem w UK
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii coraz drożej. Rosną ceny żywności paliwa i odzieży