Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polska nie trafiła na zieloną listę podróży w UK. Ibiza, Majorka i Minorka zostaną z niej usunięte

Polska nie trafiła na zieloną listę podróży w UK. Ibiza, Majorka i Minorka zostaną z niej usunięte

Ibiza, Majorka i Minorka zostaną z powrotem umieszczone na angielskiej bursztynowej liście podróży.

Minister transportu Wielkiej Brytanii Grant Shapps powiedział, że nowe zasady wejdą w życie od 4 rano w następny poniedziałek.


Zmiana zasady następuje zaledwie dwa tygodnie po dodaniu tych miejsc docelowych na zielonej liście podróży.

Shapps powiedział dziennikarzom, że od czasu umieszczenia wysp na zielonej liście obserwacyjnej, odnotowano podwojenie wskaźników zakażeń, dlatego rząd musiał działać szybko.

Najnowsze dane pokazują, że wskaźnik zakażeń na Balearach wynosi 205 przypadków na 100 000 osób, w porównaniu z 329,9 w Wielkiej Brytanii.

Minister transportu potwierdził też, że na zieloną listę trafi Bułgaria i Hongkong.


Natomiast Chorwacja i Tajwan zostają przeniesione na zieloną listę obserwacyjną, na której zasady są takie same jak w przypadku zielonej listy, ale kraje z zielonej listy obserwacyjnej są zagrożone przejściem z zielonej listy na bursztynową.

Do czerwonej listy zostaną natomiast dodane Kuba, Indonezja, Birma i Sierra Leone.

Obecność na tej liście oznacza zakaz wyjazdu do tych państw z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to absolutnie niezbędne, a powrót z nich łączy się z obowiązkiem odbycia 10-dniowej płatnej kwarantanny w wyznaczonych przez rząd hotelach.

Mimo wcześniejszych spekulacji mediów ani Polska, ani Niemcy nie trafiły na listę miejsc, z których po powrocie nie trzeba odbywać kwarantanny.

Prawie wszystkie państwa europejskie, w tym Polska, są dalej na bursztynowej liście, co oznacza, że po przyjeździe z nich osoby niezaszczepione muszą odbyć kwarantannę w domu oraz wykonać dwa testy na obecność koronawirusa.

Rząd Wielkiej Brytanii ostatnio wprowadził zmianę zasad dotyczących podróżowania do krajów z bursztynowej listy dla osób w pełni zaszczepionych.


Podróże zagraniczne bez kwarantanny po powrocie będą dozwolone od 19 lipca tylko dla tych, którzy otrzymali dwie szczepionki.

Obecnie osoby podwójnie zaszczepione mogą podróżować do Polski bez odbywania kwarantanny w obu krajach.

Niezaszczepione osoby będą niestety musiały odbyć kwarantannę w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

środa, 14 lipca 2021 19:25
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Siedmiolatek zmarł na mrozie przed domem. Matka oskarżona o zabójstwo i okrucieństwo wobec dziecka
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 42 tysiące nowych zakażeń koronawirusem w UK