Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Znów puste półki w Wielkiej Brytanii. Brakuje pracowników

Znów puste półki w Wielkiej Brytanii. Brakuje pracowników

Supermarkety w Wielkiej Brytanii mają problemy z utrzymaniem pełnych półek w związku z brakiem personelu spowodowanego z izolacją pracowników.

Media społecznościowe obiegły zdjęcia zrobione w supermarketach w wielu miastach w Wielkiej Brytanii pokazujące puste pudełka na owoce i warzywa, a także zamrażarki i inne półki.


Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (BRC) wezwało rząd do zmiany wytycznych dotyczących samoizolacji dla pracowników, ostrzegając, że sklepy znajdują się pod „rosnącą presją”.

Według brytyjskich mediów problem jest spowodowany rosnącą ilością kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii, którzy muszą podać cię izolacji z powodu wykrycia kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.

Wpływa to znacznie na krajowy łańcuch dostaw artykułów spożywczych.


Zdjęcia ze sklepów, które publikują brytyjskie media, są podobne do tych z początku pandemii, kiedy ludzie gromadzili papier toaletowy i inne towary w obawie, że zacznie ich brakować.

Kupujący umieszczali zdjęcia z różnych miast w mediach społecznościowych, aby zwrócić uwagę na puste półki pojawiające się w supermarketach w całym kraju.

Andrew Opie, dyrektor ds. żywności w BRC, powiedział, że pracownicy sklepów i dostawcy powinni mieć możliwość pracy, nawet jeśli otrzymają ostrzeżenie o konieczności izolacji.


„Trwająca „pingdemia” {wzywanie do izolacji za pomocą aplikacji Covid NHS) wywiera coraz większą presję na zdolność detalistów do utrzymywania godzin pracy i utrzymywania zapasów na półkach” – powiedział.

„Rząd musi działać szybko. Pracownicy detaliczni i dostawcy, którzy odegrali kluczową rolę podczas tej pandemii, którzy zostali zaszczepieni powinni mieć możliwość pracy nawet jeśli mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem”

czwartek, 22 lipca 2021 02:04
 


Czytaj poprzedni artykuł:
15-latka wciągnięta do morza i zgwałcona na plaży w Bournemouth
 Czytaj następny artykuł:
Protest koronasceptyków w Londynie. Kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych