Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W Wielkiej Brytanii zabraknie Coca Coli w puszkach

W Wielkiej Brytanii zabraknie Coca Coli w puszkach

Coca-cola to kolejna firma dotknięta problemami z dostawami, które w ostatnich tygodniach spotkały największe supermarkety, puby i restauracje w Wielkiej Brytanii.

Światowy producent napojów gazowanych powiedział, że boryka się z niedoborem „aluminiowych puszek” z powodu braku kierowców ciężarówek.


Informacja pojawiła się po tym, jak użytkownicy mediów społecznościowych zwrócili uwagę na brak produktów Diet Coke i Coke Zero w ostatnich tygodniach.

Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) poinformowała, że​​popularny napoju zniknie z półek niektórych supermarketów z powodu braku kierowców samochodów ciężarowych w Wielkiej Brytanii, a także problemów z zaopatrzeniem w puszki.

Firma poinformowała, że ostatnio stanęła przed „licznymi wyzwaniami logistycznymi”, ale twierdzi, że nadal zapewnia „niezwykle wysoki poziom usług” i że ciężko pracuje, aby zaspokoić popyt.

Nik Jhangiani, dyrektor finansowy CCEP, powiedział: „Zarządzanie łańcuchem dostaw stało się najważniejszym aspektem po pandemii, zapewniającym ciągłość dla klientów”.


„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników w danych okolicznościach, z poziomem usług wyższym niż wielu naszych konkurentów rynkowych”.

„Wciąż jednak istnieją wyzwania i problemy logistyczne, jak w każdym sektorze, a niedobór puszek aluminiowych jest dla nas obecnie kluczowy, jednak współpracujemy z klientami, aby skutecznie sobie z tym poradzić”.

CCEP zapewniła klientów, że nie boryka się z niedoborem butelek,  wiec nie zabraknie napoi w butelkach.

Wielka Brytania stoi w obliczu niedoboru kierowców ciężarówek, za który szefowie firm transportowych obwiniają  o Covid i Brexit.


Brak kierowców jest odczuwalny w całym przemyśle spożywczym w Wielkiej Brytanii.

Rząd został już wezwany do zmiany przepisów imigracyjnych, aby umożliwić powrót kierowców z Unii Europejskiej.

piątek, 03 września 2021 08:30
 


Czytaj poprzedni artykuł:
178 zgonów i 38 154 zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson planuje podwyżkę składek na ubezpieczenie społeczne