Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Jest stanowisko rządu w sprawie lockdownu w październiku

Jest stanowisko rządu w sprawie lockdownu w październiku

Brytyjski rząd nie rozważa wprowadzenia jesiennego lockdownu pomimo rosnącej liczby przypadków i zgonów.

Wcześniej brytyjskie media donosiły, powołując się na doradców rządowych, że w Wielkiej Brytanii w październiku może zostać wprowadzony lockdown, jeśli liczba hospitalizacji będzie nadal rosła.

Lockdown na pełną skalę byłby „ostatnią deską ratunku i jest mało prawdopodobny” – ale rząd podobno sporządził plan awaryjny, aby przygotować kraj na szczyt infekcji i hospitalizacji spowodowany powrotem dzieci do szkół.


Lockdown miałby zostać wprowadzony pod koniec października, gdy dzieci mają wolne w połowie semestru i miałby potrwać do przez pierwsze tygodnie listopada.

Jednak minister zdrowia Sajid Javid w rozmowie ze Sky News wykluczył ten ruch, mówiąc: „Nie sądzę, aby to było coś, co musimy brać pod uwagę.  W tym momencie nawet nie myślałem o tym jako o opcji”.

Javid powiedział, że wierzy, że szczepionki pozwolą Wielkiej Brytanii uniknąć rygorystycznych ograniczeń tej zimy.

Powiedział: „Szczepionki działają. Tak, nadal są infekcje, oczywiście nadal są. To prawda na całym świecie. Jednak liczba osób trafiających do szpitala, a już na pewno umierających, jest na szczęście niska, a to dzięki szczepionkom”.

Minister zdrowia wypowiedział te słowa dzień po tym, gdy w Wielkiej Brytanii odnotowano najwięcej zgonów od sześciu miesięcy.


Dane rządowe pokazują, że odnotowano kolejne 209 zgonów. Jest to najwyższa liczba od 9 marca, kiedy zmarło 231 osób z powodu koronawirusa.

Natomiast w tygodniu kończącym się 27 sierpnia doszło do 668 zgonów związanych z Covid-19, co oznacza wzrost o 17% i najwyższą tygodniową liczbę zgonów od marca.

W sumie 80,1% dorosłych w Wielkiej Brytanii otrzymało już dwie dawki szczepionki  – jednak ilość hospitalizacji ciągle rośnie, a przez dwa ostatnie tygodnie do szpitali przyjmowane jest ponad 900 osób dziennie.

środa, 08 września 2021 09:10
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna z Birmingham skazany na więzienie za jazdę po torach kolejowych
 Czytaj następny artykuł:
Ojciec i córka pochowani w jednej trumnie. Zginęli w zamachu Plymouth