Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Morderca i gwałciciel dwójki dzieci spacerował blisko uczniów, po zwolnieniu z więzienia

Morderca i gwałciciel dwójki dzieci spacerował blisko uczniów, po zwolnieniu z więzienia

Gwałciciel i zabójca dzieci Colin Pitchfork został zobaczony kilka metrów od uczniów, gdy po raz pierwszy od 33 lat spacerował na wolności.

Tydzień temu Colin Pitchfork, który był pierwszym mordercą skazanym na podstawie dowodów DNA, został zwolniony z więzienia po 33 latach spędzonych za kratkami.

61-letni Pitchfork został poddany ponad 40 warunkom zwolnienia, które Ministerstwo Sprawiedliwości określiło jako jedne z najsurowszych „w historii”.


Po zwolnieniu Pitchfork musi spełnić wszystkie standardowe warunki zwolnienia, odbywać regularne spotkaniom ze swoim kuratorem sądowym i dodatkowo nałożono na niego dodatkowe warunki.

Niektóre z nich to ochrona rodzin ofiar przed niechcianym kontaktem z nim, regularne badania wariograficzne i konieczność noszenia elektronicznej opaski.

Został również umieszczony w rejestrze przestępców seksualnych, musi mieszkać pod wyznaczonym adresem i będzie musiał ujawnić, jakich pojazdów używa i z kim rozmawia, dodatkowo będzie miał ograniczenia w kontaktach z dziećmi.

Obowiązuje go również godzina policyjna, ograniczenia w korzystaniu z technologii i ograniczenia dotyczące tego, gdzie może się udać.

Po zwolnieniu przewieziono go do hotelu w południowej Anglii. Jak podaje The Sun, w pobliżu tego hotelu znajdują się trzy szkoły i dwa żłobki.

Portal, który jako pierwszy opublikował zdjęcie mężczyzny spacerującego w pobliżu uczniów, sugeruje, że to naprawdę nieodpowiednie miejsce, aby go pomieścić. Bo bardzo blisko są trzy szkoły podstawowe i dwa żłobki.


Colin Pitchfork został skazany na dożywocie za zgwałcenie i zamordowanie 15-latek: Lyndy Mann i Dawn Ashworth w Leicestershire w latach 80. XX wieku.

Colin Pitchfork miał 22 lata w momencie dokonania pierwszego morderstwa, był żonaty i miał dwóch synów.

Mężczyzna był piekarzem, który dorastał i mieszkał w Littlethorpe w Leicestershire w Wielkiej Brytanii.

W listopadzie 1983 roku zostawił swojego małego synka śpiącego na tylnym siedzeniu jego samochodu i w tym czasie zgwałcił i udusił 15-letnią Lyndy Mann w Narborough. Następnie wrócił do domu i położył syna do łóżka.

Trzy lata później, niecałą milę od miejsca śmierci Lyndy, zgwałcił i zamordował 15-letnią Dawn Ashworth z Enderby. Patolog, który zbadał jej ciało, opisał to jako „brutalną napaść seksualną”

Dochodzenie policyjne początkowo doprowadziło do niewłaściwego mężczyzny. 17-latek, przyznał się do jednego z zabójstw, mimo że go nie popełnił.

Jednak masowym przebadaniu 5000 mężczyzn przy użyciu pionierskiej technologii „profilowania DNA”, Pitchfork został ostatecznie zatrzymany.

Przyznał się do obu morderstw we wrześniu 1987 r. i został skazany na dożywocie w styczniu 1988 r.


Sędzia powiedział, że zabójstwa były „szczególnie sadystyczne” i wątpił, by Pitchfork kiedykolwiek został zwolniony.

W czerwcu Komisja ds. Zwolnień Warunkowych stwierdziła, że Pitchfork robi duże postępy i nadaje się do zwolnienia warunkowego z więzienia.

Minister sprawiedliwości Robert Buckland poprosił wtedy komisję o „ponowne rozpatrzenie” decyzji – co może zrobić w ciągu 21 dni – ale apelacja rządu została odrzucona.

Po zwolnieniu rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości powiedział: „Nasze myśli pozostają z rodzinami Lyndy Mann i Dawn Ashworth po decyzji niezależnej Komisji ds. Zwolnień Warunkowych o uwolnieniu Colina Pitchforka”.

„Bezpieczeństwo publiczne jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego podlega on najsurowszym warunkom zwolnienia, jakie kiedykolwiek ustalono i pozostanie pod nadzorem do końca życia. Jeśli złamie te warunki, czeka go natychmiastowy powrót do więzienia” - dodał rzecznik.

środa, 08 września 2021 14:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polska zremisowała z Anglią 1:1
 Czytaj następny artykuł:
Szkoła ewakuowana po tym, jak w budynek uderzył piorun