Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od 1 października duże zmiany w podróżach do Wielkiej Brytanii

Od 1 października duże zmiany w podróżach do Wielkiej Brytanii

Tylko jeszcze do 30 września podróżni z Polski mogą wjeżdżać do Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego, ale już od 1 października potrzebny będzie paszport.

Wielka Brytania nie będzie już akceptować dowodów osobistych Unii Europejskiej jako formy dowodu tożsamości w celu wjazdu do kraju od 1 października roku.


Krajowe dowody tożsamości UE, EOG i Szwajcarii nie będą uznawane już za ważny dokument podróży w celu wjazdu do Wielkiej Brytanii.

Od 1 października 2021 r. Obywatele Unii Europejskiej, EOG i Szwajcarii będą potrzebować paszportu, aby wjechać do Wielkiej Brytanii.

Nie będzie to dotyczyło tych obywateli Unii Europejskiej, EOG i Szwajcarii, których prawa są chronione na mocy umowy o wystąpieniu z Unii Europejskiej, w tym osób, które uzyskały status osoby osiedlonej Unii Europejskiej, pracowników przygranicznych i dołączających do członków rodzin EUSS.

Osoby te będą nadal mogły używać krajowego dowodu tożsamości podczas podróży do co najmniej 31 grudnia 2025 r.


Jeśli chodzi o wizy, rząd brytyjski informuje, że „intencją Zjednoczonego Królestwa” jest, aby obywatele UE, EOG i Szwajcarii odbywający krótkie podróże do Wielkiej Brytanii, w tym w celach turystycznych, krótkoterminowych wizyt służbowych lub studiów krótkoterminowych nie musieli starać się o wizę.

Jeśli planujemy cel zarobkowy, wówczas należy zawsze ubiegać się o wizę pracowniczą.

Podróżni, którzy posiadają paszporty biometryczne, dalej będą mogli korzystać z automatycznych bramek na lotniskach.

sobota, 11 września 2021 08:46
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Puste półki w brytyjskich supermarketach. Będzie jeszcze gorzej, ostrzegają eksperci
 Czytaj następny artykuł:
Atak nożownika w Bristolu