Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Obowiązek noszenia masek w Anglii może powrócić jesienią

Obowiązek noszenia masek w Anglii może powrócić jesienią

Obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach może zostać przywrócony, jeśli ilość zakażeń koronawirusem będzie ciągle wzrastać.

Wczoraj Boris Johnson ma przygotowywać „zestaw narzędzi” awaryjnych w walce z koronawirusem.


Wprowadzone zostaną środki mające na celu uniknięcie kolejnego ogólnokrajowego lockdownu w przypadku nowej fali koronawirusa tej jesieni i zimy.

Do środków, jakie chce wprowadzić rząd, należą między innymi szczepienia trzecią przypominającą dawką szczepionki oraz wprowadzenie paszportów szczepionkowych wykorzystywanych podczas dużych imprez i wydarzeń.

Według doniesień brytyjskich mediów rząd zastanawia się również nad wprowadzeniem obowiązku noszenia masek w pomieszczeniach, takich jak sklepy i restauracje, a także w autobusach i pociągach.


Rząd woli wprowadzenie takiego rozwiązania niż ponowne narzucenie dystansu społecznego, który miałby bardziej szkodliwy wpływ na gospodarkę, donosi Daily Telegraph.

Wszystkie ograniczenia prawne dotyczące kontaktów społecznych zostały zniesione w „Dniu Wolności” w lipcu tego roku, a premier wtedy powiedział, że zniesienie ograniczeń będzie „nieodwracalne”.

Premier Wielkiej Brytanii ma przedstawić swoje podejście do walki z pandemią  w przyszłym tygodniu, ale jak twierdzą brytyjskie media, będzie on podkreślał, że nadszedł czas, aby „nauczyć się żyć z Covidem na zawsze”.

Jednak pomimo to, że rząd twierdzi, że nie będzie już kolejnego lockdownu, to chce odnowić ustawę o koronawirusie – która daje rządowi nadzwyczajne uprawnienia do nakładania większych ograniczeń.

W zeszłym tygodniu do brytyjskich szpitali przyjęto 6831 osób chorych na z Covid-19.


Duża liczba przyjęć chorych na Covid-19 już zmusiła trzy szpitale w Kornwalii do zawieszenia wszystkich rutynowych i pilnych operacji.

Obecnie w szpitalach w Wielkiej Brytanii znajduje się 8089 osób chorych na Covid-19, z czego 1060 osób jest podłączonych do respiratorów.

Jest to nadal znacznie mniej osób, niż było w szpitalach podczas drugiej fali epidemii w styczniu, kiedy w szpitalach znajdowało się aż 39 254 osób – najwięcej od początku pandemii.

sobota, 11 września 2021 11:07
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwa słupy światła w miejscu wież World Trade Center. 20. rocznica ataków z 11 września 2001 roku
 Czytaj następny artykuł:
Rodzina królewska upamiętni księcia Filipa filmem dokumentalnym ze swoimi wspomnieniami