Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Farmerzy oferują nawet 62 000 funtów rocznie, za zbieranie warzyw w UK

Farmerzy oferują nawet 62 000 funtów rocznie, za zbieranie warzyw w UK

W związku z brakiem pracowników przy zbiorach owoców i warzyw gwałtownie wrosły zarobki w tych sektorach.

Osobom pracującym przy zbiorze warzyw na farmach w Lincolnshire w Wielkiej Brytanii oferuje się nawet równowartość 62 000 funtów rocznie.

Ogłoszenie dotyczące „pracy przez cały rok” zostało opublikowane online przez TH Clements and Son Ltd, firma oferuje wynagrodzenie do 30 funtów za godzinę.


Można obliczyć, że taki pracownik by zarabiał 240 funtów za ośmiogodzinny dzień pracy lub 1200 funtów za 40-godzinny tydzień pracy.

Ktoś pracujący w pełnym wymiarze godzin przez rok może spodziewać się zapłaty 62 400 funtów.

Praca jednak jest praca na akord, co oznacza, że​​pracownicy otrzymują więcej pieniędzy w zależności od tego, ile warzyw zbierają i raczej jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek stale zarabiał najwyższe kwoty.

Mimo to wysoka pensja pokazuje skalę krajowego kryzysu rekrutacyjnego w branży zbierania owoców i warzyw, spowodowanego przez Covid i Brexit.


Wcześniej gospodarstwa rolne były zależne od dużej liczby pracowników z Europy Wschodniej, ale nowe przepisy imigracyjne utrudniły ich zatrudnianie.

Jednocześnie nie ma wystarczającej liczby lokalnych pracowników ubiegających się o stanowiska, co oznacza, że ​​pracodawcy muszą oferować coraz więcej zachęt.

Robert Newbery, dyrektor regionalny Krajowego Związku Rolników, powiedział, że Brexit „z pewnością ma wpływ” na zdolność gospodarstw do rekrutacji pracowników.

„Ludzie, którzy do tej pory mogli swobodnie poruszać się w Europie, teraz nie mogą” – dodał.


Wczoraj media poinformowały, że rząd rozważa przyznanie wiz krótkoterminowych zagranicznym pracownikom w celu złagodzenia obecnych niedoborów kadrowych, które pojawiają się w kilku branżach.

Według źródeł rządowych program sezonowych pracowników rolnych, który obecnie umożliwia 30 000 osobom przyjazd do Wielkiej Brytanii na sześć miesięcy do pracy w rolnictwie, może zostać rozszerzony o zakłady przetwórstwa mięsnego.

sobota, 25 września 2021 07:43
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkoła w Solihull częściowo zamknięta z powodu wielu zakażeń koronawirusem
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania otworzy granicę dla kierowców z Unii Europejskiej?