Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Osoby, które zarażą się jednocześnie koronawirusem i grypą są dwa razy bardziej narażone na śmierć

Osoby, które zarażą się jednocześnie koronawirusem i grypą są dwa razy bardziej narażone na śmierć

Brytyjscy naukowcy ostrzegli, że osoby, które się zarazą jednocześnie grypą i koronawirusem będą dwa razy bardziej narażeni na śmierć.

Według nich tej zimy będzie panować tak zwana „twindemia”, czyli bliźniacza epidemia grypy i koronawirusa.

Jenny Harries, dyrektor Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA), ostrzegła również, że​​ w tym roku może pojawić się o wiele więcej szczepów grypy.


Rozmawiając w niedzielę z Trevorem Phillipsem ze Sky News, powiedziała, że ​​w tym roku największy problem polega na tym, że COVID i grypa krążą wspólnie — co zwiększa ryzyko poważnej choroby i śmierci.

Średnio w ciągu ostatnich pięciu lat około 11 000 osób rocznie umierało z powodu chorób związanych z grypą, jednak Akademia Nauk Medycznych przewiduje, że w tym roku na grypę może umrzeć nawet 60 000 osób.

Według Jenny Harries w tym roku zima będzie bardzo ciężka i niepewna. W poprzednim roku z powodu ograniczeń dystansu społecznego ilość zachorowań na grypę była o wiele niższa niż w poprzednich latach, dlatego odporność społeczeństwa jest słabsza, a rodzaje szczepów są, jakie mogą wystąpić, są mniej przewidywalne.

Jednak najbardziej niepokojącą rzeczą tej zimy będzie to, że prawdopodobnie po raz pierwszy zobaczymy grypę w rzeczywistych ilościach, współkrążącą z koronawirusem – stwierdziła Jenny Harries.


„Ryzyko złapania obu wirusów razem jest spore. A jeśli się zakazimy, to wczesne dowody sugerują, że mamy dwa razy większe ryzyko śmierci z powodu zakazania wirusem koronawirusa i grypy i niż tylko po zakażeniu samym koronawirusem” - powiedziała.

Dyrektor Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa powiedziała, że jest bardzo ważne, aby ludzie szczepili się zarówno przeciw COVID-19, jak i przeciw grypie.

Wezwała też społeczeństwo, aby konturowało dobre zachowania higienicznych, które były praktykowane przez cały okres pandemii koronawirusa.

poniedziałek, 11 października 2021 10:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
17% pacjentów krytycznie chorych na Covid-19 stanowią nieszczepione kobiety w ciąży
 Czytaj następny artykuł:
Mieszkańcy UK w przyszłym roku stracą 676 funtów z powodu wzrostu cen