Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brak kierowców piaskarek może spowodować, że zimą kierowcy utkną na oblodzonych drogach

Brak kierowców piaskarek może spowodować, że zimą kierowcy utkną na oblodzonych drogach

Rady miejskie w Wielkiej Brytanii ostrzegły, że z powodu braku kierowców piaskarek może dojść do wielu utrudnień na oblodzonych drogach.

Już teraz władze lokalne walczą o zatrzymanie i rekrutację kierowców śmieciarek, jednak jak twierdzą, większy problem może się pojawić, jeśli nadejdą zimowe warunki.

Aby drogi stały się niebezpieczne lub całkowicie nieprzejezdne wystarczą opady śniegu i temperatury spadające poniżej zera przez dłuższy czas.


Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych, które reprezentuje rady w Anglii i Walii, twierdzi, że sektor publiczny ma problemy z konkurowaniem z wynagrodzeniami oferowanymi przez firmy prywatne.

Rzecznik transportu David Renard powiedział: „Chociaż większość rad miejskich była w stanie utrzymać działanie usług, niektóre mogą mieć problem z posypywaniem dróg podobnie jak z wywozem śmieci, gdy zabrakło kierowców śmieciarek”.

Chociaż podkreślił, że samorządy będą starały się planować z wyprzedzeniem, aby zapewnić, że ich usługi zimowe będą kontynuowane, ostrzegł, że bez szkoleń i podwyżek może zabraknąć kierowców.

Według Davida Renarda duże podwyżki wynagrodzeń kierowców samochodów ciężarowych w sektorze prywatnym grozi zaostrzeniem problemów w sektorze publicznym, podwyżki mogą spowodować problemy z rekrutacją dla rad i ich wykonawców i zatrzymanie usług.


Niedobór kierowców samochodów ciężarowych nadal powoduje powszechne zakłócenia w Wielkiej Brytanii – w ostatnich tygodniach ucierpiały niektóre z największych sieci supermarketów i restauracji w kraju.

Firmy zajmujące się transportem drogowym twierdzą, że w Wielkiej Brytanii brakuje około 100 000 kierowców – dotyczy to firm z całej gospodarki.

poniedziałek, 11 października 2021 16:42
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Wielkie błędy” popełnione przez rząd na początku pandemii kosztowały ludzi życie
 Czytaj następny artykuł:
Polka w widowiskowy sposób zaciągnęła 4-tonową furgonetkę na stację paliw