Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair zakazał latania osobom, które uzyskały zwrot pieniędzy od wydawcy karty kredytowej

Ryanair zakazał latania osobom, które uzyskały zwrot pieniędzy od wydawcy karty kredytowej

Tanie linie lotnicze Ryanair wprowadziły zakaz lotów dla niektórych pasażerów, którzy ubiegali się o zwrot pieniędzy za nieodbyty lot, w banku lub u wydawcy karty kredytowanej.

Dochodzenie przeprowadzone przez MoneySavingExpert wykazało, że niektórzy pasażerowie zostali poproszeni o zwrócenie pieniędzy w wysokości od 400 do 630 funtów, aby móc ponownie skorzystać z usług linii lotniczych.

W co najmniej dwóch przypadkach z klientami kontaktował się dział ds. oszustw w Ryanair.


Jak opisuje MoneySavingExpert trzy osoby, z którymi rozmawiał, ubiegało się o zwrot pieniędzy za lot, który się nie odbył z powodu wprowadzenia lockdownu i ograniczeń w podróżach.

Linie lotnicze jednak odmówiły zwrotu, oferując możliwość zmiany rezerwacji i lotu w innym terminie.

Osoby te jednak postanowiły się skontaktować z wydawcą karty, którą zapłacili i otrzymali zwrot pieniędzy od firmy obsługującej karty kredytowe w ramach procesu obciążenia zwrotnego — Chargeback.

Chargeback można wykorzystać do odzyskania gotówki za towary i usługi, których nie otrzymaliśmy.


Roszczenia dotyczą zakupów dokonanych kartą debetową lub kartą kredytową i muszą zostać dokonane w ciągu 120 dni od transakcji.

Trzech pasażerów, później bez żadnych problemów zarezerwowało, loty na wakacje, ale kiedy próbowali się odprawić lub dokonać zmiany,  okazało się, że Ryanair zażądał zwrotu pieniędzy z tytułu obciążenia zwrotnego.

Jak donosi MoneySavingExpert, linie lotnicze odmówiły im odprawy, dopóki nie oddadzą  pieniędzy, które zostały im zwrócone w ramach procesu obciążenia zwrotnego — Chargeback.

Prawnicy, którzy rozmawiali z MoneySavingExpert, powiedzieli, że linie lotnicze mogą technicznie odmówić przyjęcia na pokład, ale tylko wtedy, gdy istnieją „uzasadnione powody”, aby to zrobić.


To, czy Ryanair miał rację, czy nie, zadecyduje sąd, dodał portal MoneySavingExpert.

British Airways, easyJet, Jet2 i Virgin Atlantic oświadczyły, że nie zabronią podróżowania pasażerom, którzy otrzymali zwrot pieniędzy za pomocą obciążenia zwrotnego.

wtorek, 12 października 2021 09:46
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rekordowa kumulacja w EuroMillions: do wygrania 184 milionów funtów
 Czytaj następny artykuł:
Efektowne wyburzenie na terenie nieczynnej elektrowni w Anglii