Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cztery kolejne firmy energetyczne w UK mogą upaść w tym tygodniu

Cztery kolejne firmy energetyczne mogą zbankrutować w tym tygodniu, a ich klienci mogą zostać przeniesieni na wyższe taryfy.

Firmy już rozpoczęły rozmowy z regulatorem Ofgem, a ogłoszenia dotyczące ich przyszłości mogą pojawić się już w środę.

Wielka Brytania, podobnie jak część innych krajów Europy Zachodniej, odczuwa problemy będące efektem dużego wzrostu hurtowych cen gazu.


Rosnące ceny hurtowe gazu doprowadziły do poważnych problemów w łańcuchu dostaw w Wielkiej Brytanii – co może wpłynąć na Boże Narodzenie – i prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu rachunków dla gospodarstw domowych i bankructwa firm energetycznych.

W Wielkiej Brytanii konsumenci są chronieni przed nagłymi podwyżkami dzięki rządowemu limitowi — maksymalnej ceny za energię.

Oznacza to jednak, że firmy energetyczne nie są w stanie przerzucić wyższych kosztów hurtowych na swoich klientów.

Jak dotąd rząd odmawia ratowania firm stojących w obliczu upadku, w niektórych przypadkach zmusza to firmy do wycofania się z działalności.

Do tej pory upadło już 12 małych firm, a tylko w ostatnim miesiącu upadło 9, w tym People's Energy, Utility Point, PdP Energy i MoneyPlus Energy, a w najbliższych dniach ich śladem mogą pójść kolejne.


Regulator obiecał chronić salda kredytowe każdego z klientów firmy. Powiedział również, że zapewni wyznaczenie nowego dostawcy do przejęcia każdego gospodarstwa domowego upadłych firm.

Klienci powinni na razie wstrzymać się ze zmianą dostawcy, dopóki nie skontaktuje się z nimi firma, którą Ofgem wybierze jako zastępcę.

1,7 miliona klientów firm, które upadły przejęły większe firmy, w tym British Gas, E-On i EDF Energy.

Jednak ich rachunki wzrosły o setki funtów, ponieważ umowy, z których korzystali z poprzednim dostawcą, już nie obowiązują.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
W brytyjskich portach brakuje miejsca na kontenery z powodu zaległości związanych z brakiem kierowców ciężarówek
 Czytaj następny artykuł:
Węgierscy kibice starli się z policją podczas eliminacji do MŚ na stadionie Wembley