Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielkiej Brytanii grozi kolejny lockdown, bo szczepienia przypominające są „zbyt powolne”

Eksperci twierdzą, że program szczepień przypominających działa zbyt wolno i istnieje obawa, że konieczne będzie wprowadzenie kolejnego lockdownu zimą.

Według ekspertów podawanie szczepionki przypominającej jest zbyt powolne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19.


Z tego powodu istnieją obawy, że szpitale ponownie zostaną przepełnione tej zimy i konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń dystansu społecznego.

Duncan Robertson z Warwick University ostrzegał: „Szczepienia przypominające mają zapobiegać hospitalizacjom i ostatecznie ratować życie. Jednak opóźnienia są zbyt znaczące”.

Natomiast Azeem Majeed, profesor z Imperial College London, powiedział, że wolniejsze podawanie trzeciej dawki było „nieuniknione”.

Według niego początkowo ludziom mówiono, że wystarczą tylko dwie dawki. Byli w zamknięciu, a szczepionka była ich przepustką, teraz coraz więcej osób podchodzi do tego sceptycznie.


Andrew Preston, profesor patogenezy drobnoustrojów na Uniwersytecie w Bath powiedział, że wczesne wprowadzenie szczepień w UK oznacza też, że ​​odporność słabnie szybciej niż w innych krajach.

Według NHS England, że w ciągu czterech ostatnich tygodni podano ponad trzy miliony szczepionek przypominających.

Podano, że do szczepień tych zgłaszają się tylko dwie na pięć osób w wieku 50 lat i starszych, które się kwalifikują.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Prawie 50 tys. przypadków koronawirusa w UK. Rząd ostrzega przed trudną zimą
 Czytaj następny artykuł:
Otrzymali mandat za jazdę po pasie autobusowym, bo kamera pomyliła pieszą kobietę z ich samochodem


// //