Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pociąg w Salisbury wykoleił się, 7 minut później uderzył w niego inny pociąg. 17 osób rannych

17 osób trafiło do szpitala, w wyniku zderzenia się dwóch pociągów pobliżu Salisbury w Wielkiej Brytanii.

Wczoraj pociąg Great Western Rail z Portsmouth do Bristol Temple Meads uderzył w nieznany obiekt, powodując wykolejenie się tylnego wagonu.

Siedem minut później, o 18.45 pociąg South West Rail z London Waterloo do Honiton w Devon jechał przez tunel i zderzył się z wykolejonym pociągiem, pozostawiając dziesiątki pasażerów rannych.


Jeden z maszynistów został uwięziony w swojej kabinie, ale został uwolniony i przewieziony do szpitala. Nie jest poważnie ranny, podała agencja informacyjna PA.

Tuż po zdarzeniu służby straży pożarnej z Dorset i Wiltshire opisały je jako „poważny incydent” i poinformowały, że na miejsce wysłano 50 strażaków.

Na miejsce wysłano też pogotowie ratunkowe, helikopter policyjny, straż pożarną z Hampshire i Isle of Wight.

Policja poinformowała na Twitterze: „Jesteśmy obecnie na miejscu katastrofy kolejowej, między Andover i Salisbury, w której uczestniczyły dwa pociągi”.


„Na miejscu, jest straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Poinformujemy, gdy tylko będziemy mieli więcej informacji”.

Jedną z najmłodszych ofiar katastrofy było trzytygodniowe dziecko, które dzielny strażak wyniósł z pociągu w bezpieczne miejsce. Na szczęście noworodek został uratowany i według doniesień ma się dobrze.

Wczoraj wieczorem Network Rail potwierdziło, że katastrofa miała miejsce, gdy jeden z pociągów wykoleił się po uderzeniu w obiekt, a drugi pociąg zderzył się z nim z powodu błędu sygnalizacji.

Światła powinny były zmienić kolor na czerwony, aby zatrzymać zbliżający się pociąg z dużym wyprzedzeniem, jednak nie zadziałały.


Kilkunastu pasażerów było „rannych” – a 17 osób po katastrofie trafiło do szpitala.

Brytyjska policja transportowa i komendanci straży pożarnej potwierdzili, że służby ratunkowe ewakuowały ponad 100 osób, w tym trzytygodniowe dziecko.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało wykolejenie pierwszego pociągu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Bonfire Night w West Midlands
 Czytaj następny artykuł:
PILNE: Dwa pociągi zderzyły się w pobliżu Salisbury