Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair obniży ceny biletów, aby zwiększyć popyt zimą

Tanie linie lotnicze Ryanair twierdzą, że spodziewają się obniżki cen biletów tej zimy, aby zwiększyć ilość pasażerów korzystających z ich usług.

Chociaż linie lotnicze ostatnio zauważyły, że ​​biznes ożywił się, ostrzegły, że ​​​​nadal wychodzą z kryzysu w podróżach lotniczych związanego z Covid-19.

Ryanair poinformował, że jego straty półroczne się zmniejszyły, ale ostrzegł, że całoroczny deficyt może osiągnąć 200 mln euro (170 mln funtów).


Szef Michael O'Leary powiedział BBC, że branża widzi „bardzo silne ożywienie” w całej Europie.

Powiedział jednak, że tej zimy potrzebne będzie wprowadzenie dużych zniżek cen biletów, aby zapełnić samoloty.

Utrzymanie niskich cen i wysokiej liczby pasażerów jest najlepszym sposobem, aby ożywić kryzysu w podróżach spowodowany pandemią, powiedział.

O'Leary dodał, że do spodziewa się, że w przyszłe lato liczba pustych miejsc w samolocie zmniejszy się z około 20% i samoloty będą zapełnione w więcej niż 90 procentach.

Całkowitego powrotu do rentowności tanie linie lotnicze spodziewają się w marcu 2023 r.


O'Leary powiedział, że już nastąpił gwałtowny wzrost liczby pasażerów, z ośmiu milionów w ciągu trzech miesięcy do czerwca do 31 milionów w kolejnych trzech miesiącach.

„Obserwujemy bardzo silne ożywienie w podróżach krótkodystansowych po Europie, które są oferowane przez Ryanair” – powiedział w programie BBC's Today.

Jednak w ciągu sześciu miesięcy do końca września Ryanair przewiózł 39,1 mln pasażerów, to o 54% mniej niż w tym samym okresie 2019 roku.

-