Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Będą kolejne ograniczenia w podróżach do Wielkiej Brytanii

Według brytyjskich mediów podróżni, którzy nie przyjmą szczepionek przypominających, staną w obliczu nowych ograniczeń dotyczących podróży.

Jak informuje The Mail, ministrowie opracowują plany ponownego nałożenia kwarantanny i testów na tych, którzy odmówili przyjęcia trzeciej szczepionki, aby chronić Wielką Brytanię przed rozprzestrzenianiem się nowych wariantów koronawirusa.


Ruch ten zmieniłby definicję  osoby „w pełni zaszczepionej” na taką, która przyjęła trzy dawki szczepionki, a nie dwie jak jest teraz.

Urzędnicy są jeszcze podzieleni co do tego, jak szybko wdrożyć ten środek i dyskutują o okresie karencji, który umożliwiłby ludziom podróżowanie bez kwarantanny, jeśli są 6 miesięcy po drugiej szczepionce, ale nie zaproponowano im jeszcze spotkania na szczepienie przypominające.

Zgodnie z planami, wzorowanymi na systemie izraelskim, podróżni, którzy nie zdążyliby przyjąć trzeciej dawki szczepionki, mogliby przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, aby uniknąć kwarantanny.

Wczoraj wieczorem źródło rządowe cytowane przez The Mail powiedziało: „To nie zostanie wprowadzone natychmiast – ale jest pewne, że tak się stanie”.


Wiadomość pojawiła się, gdy minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że prawie 10 milionów ludzi otrzymało teraz szczepionkę przypominającą i zachęcał ludzi do nakłaniania starszych krewnych do szczepienia się.

Szczepionki przypominające są obecnie dostępne dla osób w wieku powyżej 50 lat i osób uważanych za najbardziej zagrożone COVID-19.

Obecnie ludzie w Anglii muszą czekać do sześciu miesięcy po drugiej dawce, zanim będą mogli zarezerwować szczepionkę przypominającą.

Jednak od poniedziałku mogą umówić się na wizytę już po pięciu miesiącach, chociaż nadal będą mogli faktycznie otrzymać dawkę przypominającą dopiero po sześciu miesiącach.

-