Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania wprowadzi lockdown dla niezaszczepionych?

Wielka Brytania wprowadzi lockdown dla niezaszczepionych?

Wielka Brytania może pójść drogą Austrii, Niemiec i innych krajów europejskich, wprowadzając lockdown dla osób nieszczepionych, ostrzegł ekspert ds. zdrowia publicznego.

Kraje na całym kontynencie albo wprowadziły, albo rozważają nowe środki skierowane na tych, którzy jeszcze nie przyjęli szczepionek, aby powstrzymać czwartą falę infekcji.


W Austrii dwa miliony niezaszczepionych mieszkańców zostało objętych 10-dniowym lockdownem i mogą opuszczać dom tylko z kilku powodów.

Nieszczepione osoby w Czechach będą mieć zakaz wstępu na imprezy publiczne od poniedziałku, natomiast w Irlandii i Holandii ogłoszono częściowe lockdowny, w tym takie środki, jak godzina policyjna.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ​​sytuacja w kraju jest „dramatyczna” po tym, jak liczba nowych przypadków osiągnęła najwyższy poziom od początku pandemii, oczekuje się, że podobne środki zostaną tam wdrożone w ciągu kilku dni.


Profesor John Ashton, wcześniej regionalny dyrektor ds. zdrowia publicznego w północno-zachodniej Anglii, powiedział, że „może do tego dojść” również w Wielkiej Brytanii.

Zapytany, co sądzi o pomyśle wprowadzenia lockdownu dla nieszczepionych, prof. Ashton powiedział w Good Morning Britain: „Obawiam się, że może do tego dojść”.

„Wszyscy musimy odgrywać swoją rolę i w tej chwili wygląda to tak, jakby sprawa się skończyła. Naprawdę musimy wrócić do noszenia masek i dystansu społecznego”.

„Tu nie chodzi o prawa obywatelskie, chodzi o wygranie bitwy z tym wirusem” - kontynuował.

„W Wielkiej Brytanii wciąż są miliony ludzi, którzy nie są podwójnie zaszczepieni. A to jest problem, ponieważ wirus nadal krąży, a podczas gdy wirus krąży, istnieje możliwość większej liczby mutacji” - dodał John Ashton.

Wskaźnik zachorowań na koronawirusa w Niemczech wynosi 639 nowych infekcji dziennie na milion i jest tylko nieznacznie wyższy niż 544 w Wielkiej Brytanii. W Austrii jest prawie dwukrotnie wyższy i wynosi 1145 na milion.


Premier Boris Johnson ostrzegał przed wybuchami epidemii w Europie.

Według niego są one jak „chmury burzowe zbierające się nad kontynentem”, które mogą uderzyć w Wielką Brytanię.

Premier jednak upiera się, że w danych nadal nie ma nic, co uzasadniałoby wprowadzenie ograniczeń planu B, nie mówiąc już o wprowadzeniu lockdownu.

czwartek, 18 listopada 2021 09:48
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski myśliwiec F-35 rozbił się na Morzu Śródziemnym
 Czytaj następny artykuł:
Irlandia przywraca restrykcje mimo zaszczepienia 93 proc. dorosłych