Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Nasz oddział intensywnej terapii jest pełen nieszczepionych”: pracownik NHS krytykuje „samolubnych” ludzi, którzy odmówili szczepienia

Konsultant ds. układu oddechowego NHS powiedział The Guardian, że większość pacjentów z COVID-19 na oddziale intensywnej terapii, na którym pracuje, to sprawni, zdrowi, młodsi ludzie, którzy zdecydowali się nie szczepić.

„Nasz oddział intensywnej terapii jest pełen nieszczepionych” - powiedział, krytykując „samolubnych” ludzi, którzy odmówili szczepienia.

„Zdaje mi się, że moja cierpliwość się wyczerpuje […] Nawet jeśli nie martwisz się własnym ryzykiem związanym z Covidem,  uszanuj ryzyko ludzi, w których twarze możesz kaszleć; jest to niebezpieczne i samolubne, a dla mnie jest szczególnie trudne do zniesienia”.


Jak twierdzi lekarz, na którego powołuje się The Guardian, nie spotkał ani jednej sprawnej i zdrowej osoby, która trafiła na intensywną terapię po podwójnym szczepieniu.

Pracownik NHS powiedział, że lekarze  są „wyczerpani ciągłym strumieniem ludzi, z którymi muszą walczyć i których muszą leczyć, wiedząc, że świadomie zrezygnowali z możliwości uratowania się”.

„To mnie denerwuje” – powiedział.

Jak dodał, oczywiście są osoby, które się zaszczepiły i wciąż chorują. Ci ludzie mogą być starsi lub słabi, lub mają podstawowe problemy zdrowotne.

Szczególnie narażone są osoby z chorobami wpływającymi na układ odpornościowy, zwłaszcza pacjenci, którzy przeszli chemioterapię z powodu raka krwi.


Zdarza się nawet, że niektórzy zdrowi ludzie, którzy są zaszczepieni, mają pecha i również trafiają na oddziały Covidowe, zwykle jednak potrzebują niewielkiej ilości tlenu przez kilka dni.

Jednak jak uważa lekarz na oddziale intensywnej terapii, na którym pracuje, sytuacja wygląda inaczej.

W tym przypadku pacjenci składają się z kilku wrażliwych osób z poważnymi podstawowymi problemami zdrowotnymi a przytłaczająca większość to sprawne, zdrowe, młodsze osoby, które się nie zaszczepiły z wyboru.

„Obserwując pacjentów Covidem trafiających do szpitala, wydaje mi się, że obecnie mało kto został zaszczepiony; oczywiście dzieje się tak, dlatego że ludzie, którzy zostali zaszczepieni, radzą sobie z chorobą w domu i nie potrzebują opieki medycznej — dodał.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Jedna z największych brytyjskich firm energetycznych Bulb Energy przechodzi pod zarząd komisaryczny
 Czytaj następny artykuł:
Rozpędzony samochód staranował uczestników parady bożonarodzeniowej w Wakuesha w USA. 5 osób nie żyje